МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

СПАСОВСКИ: Ќе инсталираме соларни панели вредни 3,5 милиони денари во полицискиот центар на МВР “Ѓорче Петров”

Продолжуваме со подобрување на условите за работа на полицијата, се грижиме за животната средина.

Денеска го посетив полицискиот центар „Ѓорче Петров“ каде деновиве ќе започне монтажа на соларни системи за греење вода на сите објекти каде што се сместени припадниците на Одделот за специјални полициски операции (ОСПО).

Изминативе 3 години во МВР воспоставивме системски континуитет на дејствување, кој првично беше фокусиран на решавање на фундаменталните проблеми за успешно функционирање на полицијата.
На стратешко ниво, реформата на безбедносниот систем не беше прашање на избор, туку прашање на опстанок, силно изразена волја на јавноста за конечно да се воспостават норми и концепт кои ќе бидат и гаранција за да ги етаблираме принципите на владеење на правото во сферата на безбедноста, како еден од круцијалните фактори за просперитет на државата.

Овој проект на МВР, со вредност околу 3,5 милиони денари, е во насока и на една од владините цели – трансформација на енергетски план, која опфаќа зголемено учество на обновливите извори на енергија и подобрување на енергетската ефикасност, со што се овозможуваат поголеми заштеди, намалени емисии на штетни гасови, заштита на животната средина и постапно менување на енергетскиот профил на државата, за да бидеме подготвени за идните предизвици и години.

loading...

KissAnime: Words Bubble Up Like Soda Pop anime episode Full online free at https://kissanime.mx watch anime dub

https://animefreak.ws anime freaks anime

Watch Pandora Hearts Omake Episode 9

Tawawa on Monday Specials (https://animeflix.nl/m/NDV8) Episode 2

Animeflixnl simplesite: http://animeflixnl.simplesite.com/

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animeflixnl