Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

СПАСОВСКИ: На билатералната средба со еврокомесарката за внатрешни работи, Ylva Johansson, разговаравме за напредокот во областа на правдата, слободата и безбедноста на РСМ, како и за континуираните напори на државата за исполнување на потребните критериуми

Го изразив моето задоволство што Европската комисија во последниот извештај уште еднаш препорача отворање на пристапните преговори без никакво одлагање, но напоменав дека формалниот почеток на пристапните преговори, вклучувајќи ги поглавјата 23 и 24, ќе ни овозможи да ги продлабочиме реформите и да постигнеме подобри резултати во воведувањето на ЕУ стандардите кои ќе донесат добросостојба на сите граѓани.

Двајцата се согласивме дека отворањето на пристапните преговори би обезбедило дополнителна мотивација, не само за Владата и администрацијата, туку и за целото општество, а одлуките што треба да се донесат на претстојниот декемвриски состанок на Советот на ЕУ не се важни само за иднината на мојата земја, туку и за регионот и за самата Унија.

Во текот на средбата ја информирав г-ѓа Јохансон дека во Северна Македонија обидите за илегални преминувања на границите со соседните земји бележат опаѓачки тренд за 36,5%, при што спречени се 15.895 обиди за илегално преминување на границите или речиси 10 илјади обиди помалку во споредба со истиот период лани.

Во фокусот на разговорите беше и Стратегијата за јакнење на капацитетите за водење финансиски истраги и конфискација на имот за периодот 2021 – 2023 година, со Акциски план, која истовремено е и дел од мерките од Планот за борба против корупција, чија имплементација ќе придонесе кривичните истраги да резултираат со конфискација на имот и имотна корист, со што ќе се зајакне ефикасноста во борбата против организираниот криминал и корупцијата, што според еврокомесарката е одличен показател дека Владата на РСМ и МВР имаат јасен пат во борбата против корупцијата.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Naruto (Dub) Episode 219

anime sites DARLING in the FRANXX

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 8

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 22

High School DxD

tải go88