Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Спасовски: Сообраќајните контроли постигнаа резултати какви што сме немале 30 години

„Безбедноста на сообраќајот е важна за сите, имаме незгоди и со смртни последници. Ние како МВР имаме одговорност тоа да го поставиме како приоритет и тоа е една од нашите цели. Работевме многу на планот за да воведеме многу контроли и постигнуваме добри резултати, кои не се постигнале 30 години. Ако се споредат првите три месеци од минатата 2020 година и сега овие месеци од 2021 година, вкупниот број несреќи се намалени за 12 отсто.

Сообраќајните незгоди се намалени за 13 отсто, незгодите со повредени за 13 отсто, оние со материјална штета за 11 проценти. Ова го изнесувам за да се види тенденцијата на намалување и тоа е нашата цел. Правиме максимални напори да правиме контроли затоа што имаат ефект, но мора да има континуитет.“- изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во „Само вистина“ на Канал 5.

Тој ја нагласи важноста од софтвер за електронско пишување на казни за сообраќајни прекршоци.

„Затоа е важно ова софтверско решение, преку камери да дојдеме до сообраќајна контрола без човечки фактор. Правиме анализи за да најдеме најадекватно решение, дали надградба на постојниот систем, дали набавка на цел нов систем, едноставно решение кое може да донесе поголема безбедност во сообраќајот.“- дополни Спасовски

loading...

danh bai go88 máy chủ go88 go88 ông già noel

nạp tiền sunwin bị từ chối sunwin mod Tải game Sunwin đổi thưởng Số 1 Việt Nam