Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

СПАСОВСКИ: ВРАБОТЕНИТЕ ВО МВР ДОБИЈА НАГРАДА ЗА ДОБИЕНО НОВОРОДЕНЧЕ, ПАРИ ЗА ХРАНА ЗА НОЌНА СМЕНА, НАГРАДА ЗА 10 ГОДИНИ СТАЖ

Денеска се обратив на состанок на Централниот совет на Македонскиот полициски синдикат во Охрид, на којшто истакнав дека меѓу првите зацртани цели што ги дефиниравме уште на почетокот на мандатот на актуелното раководство на МВР беше целосната, безрезервна поддршка на синдикалното делување, преку конкретно интензивирање на за нас неопходната социјална соработка и партнерство со репрезентативниот синдикат, отворање нови перспективи и можности за конкретни и поквалитетни договарања и решенија, со цел подобрување на професионалниот, социјалниот, економски статус на сите вработени во нашата институција.

Сето тоа ефектуираше со динамична соработка која беше заокружена со потпишувањето на новиот Колективен договор, со чии што измени е направен значаен исчекор со позитивна рефлексија во однос на синдикалните, социјалните и професионалните права на вработените во МВР:

▶️Награда за добиено новороденче;
▶️Исплатата во износ од 20% средства наменети за храна за колегите кои работат ноќе;
▶️Исплата во износ од 5% на час за домашно дежурство во криминалистичката полиција;
▶️Награда за ментори за успешно спроведена менторска програма;
▶️Јубилејна награда во износ од половина од просечна плата за работен стаж од 10 години во МВР;
Продолжуваме посветени на начелата на отвореност, комуникација и соработка како базични за натамошно унапредување не само на професионалните и синдикални стандарди, туку и на севкупното функционирање на министерството како сервис на грѓаните.

loading...

anime stream. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan (Dub) Episode 25

watch subbed anime One Piece

watch anime online Black Clover

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 38

Fairy Tail (Dub) Episode 167