МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ШИРУМ СВЕТОТ ЗА СИТЕ ДОСЕГАШНИ И ИДНИ ПОЖАРНИКАРИ од тимот на MACEDONIAN FIRE WATCHERS
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ШИРУМ СВЕТОТ ЗА СИТЕ ДОСЕГАШНИ И ИДНИ ПОЖАРНИКАРИ од тимот на MACEDONIAN FIRE WATCHERS
РАБОТА НА БРОД - ОТВОРЕНИ МЕНАЏЕРСКИ ПОЗИЦИИ
РАБОТА НА БРОД - ОТВОРЕНИ МЕНАЏЕРСКИ ПОЗИЦИИ
РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА – ЗА СТУДЕНТИ 3 (три) МЕСЕЧЕН РАБОТЕН ПРОЕКТ
РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА – ЗА СТУДЕНТИ 3 (три) МЕСЕЧЕН РАБОТЕН ПРОЕКТ
ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИКИ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА И ПОНАТАМУ ЌЕ ВЛОЖУВА ВО БИТОЛА
ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БИТИКИ ВЕТИ ДЕКА ВЛАДАТА И ПОНАТАМУ ЌЕ ВЛОЖУВА ВО БИТОЛА

СПИКЕРОТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА НАПРАВИ ГАФ ПА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ

Денеска спикерот Џафери ја забрља работата, ама после им се извини на пратениците на ВМРО ДПМНЕ кои беа жртви на тој негов гаф или превид.

Имено еден од пратениците на ВМРО ДПМНЕ сакаше да му постави прашање на јавниот обвинител Љубомир Јовески, но спикерот Џафери му се нафрли на пратеникот со висок тон дека ако сака да му постави прашање на главниот јавен обвнител мора претходно да го најави тоа и да му даде на собранието 24 часа за да биде извесен јавниот обвинител.

И тука настана хаосот, пратениците од ВМРО тврдеа дека поднеле такво барање до службите во собранието а Џафери се налути дека пратениците лажат затоа што ако го направиле тоа тој тоа писмо ќе го добиел на своето биро и ќе знаел за таа намера на пратениците. Тука настана дуел и расправија која траеше 10-20 минути во расправија и висок тон.

Џафери на крај попушти и им вети на пратениците на ВМРО ДПМНЕ дека ќе провери и ако има такво писмо тој ќе им се извини, за потоа да дознае дека такво писмо пратениците поднеле до неговиот кабинет и писмото му било ставено на биро но тој по грешка не го отворил затоа што имало две писма едно врз друго и тој го отворил само горното во кое имало листа на пратеници кои ќе поставуваат прашања, без да помисли дека има уште едно писмо под првото, и затоа им се извини на пратениците и побара да му биде простено за превидот, пратениците го прифатија извинувањето.

loading...

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Sleepy Princess in the Demon Castle (Dub) animekisa Episode 12 watch anime free

Watch anime online for free at AnimeFreak vinland saga animefreak

Watch Birdy the Mighty: Decode OVA (Dub) Episode Full

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animefreakws/