Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

СПОДЕЛЕТЕ – Теренската вакцинација за среда 21.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Почитувани,

Теренската вакцинација за среда 21.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Ресен – Рајца, Курбиново, Сливница, Асамати, Претор

Штип – Софилари, Драгоево, Селце

Свети Николе – Кнежје, Ѓузумелци

Демир Хисар – Доленци, Брезово, Зашле, Базерник

Струга – Ложани, Биџево, Ново Село

Крушево – Борино, Саждево, Јакреново

Струмица – Дабиље, Сачево

Неготино – Прждево, Термник

Пробиштип – Пишица

Кочани – Подлог

Кичево – Зајас

Битола – Новаци, Мегленци, Арматуш, Грумази, Гнилеж, Рибарци, Гнеотино, Брод, Бач, Добровени, Скочивир, Сливица, Живојно

Охрид – Речица, Куратица, Завој, Плапе, Свиништа

Македонски Брод – Инче, Зркле, Лупште, Ковче

Велес – Ореше, Нежилово, Бистрица

Крива Паланка – Конопница,Мождивњак

Берово – Русиново

Министерството за здравство секојдневно ќе информира преку соопштенија за денот и местата за теренско вакцинирање за Ковид 19. Замолуваме за поддршка на овој процес.

Со почит,

Одделение за односи со јавност

Министерство за здравство

loading...

AnimeHeaven: Yu-Gi-Oh! Arc-V anime episode 148 online free at https://animeheaven.pro anime stream

High School Fleet OVA (https://4anime.biz/m/9xdZ) Episode 2

Haikyu!! 2nd Season (Dub) (https://animekisa.in/m/XP8Z) Episode 25

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Artmight: https://artmight.com/gallery/editimageuser/309304

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimebe