СПОРЕД МВР, СИНОТ НА МУСА ЏАФЕРИ БИЛ ПРИВЕДЕН И ГО ПРИЗНАЛ КРИВИЧНОТО ДЕЛО НАСИЛСТВО И ПРОТИВ НЕГО ОЈО ЌЕ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ДЕЛО НАСИЛСТВО

Расчистен нападот врз М.Б., кривична пријава за насилство против А.Џ.

Во врска со случајот кој синоќа, околу полноќ, во СВР Скопје го пријави М.Б. (45) од Скопје дека на тераса од угостителски објект на подрачјето на Центар бил физички нападнат од А.Џ.(28) од Скопје, ја известуваме јавноста дека случајот е целосно расчистен и против А.Џ. ќе биде изготвена кривична пријава за кривично дело насилство по член 386 од КЗ. Веднаш по пријавувањето на настанот, преземени се содветни мерки за расчистување, односно изготвено е писмено известување до ОЈО Скопје, извршени се разговори со сведоци на настанот, обезбедена е видео снимка, извршен е разговор со пријавениот А.Џ., кој во целост го призна делото, и по консултација со јавен обвинител ќе биде изготвена кривична пријава за кривично дело насилство по член 386 од КЗ.

sunwin web

tải sunwin tải sunwin apk game sunwin

sun win

sunwin

sun win