БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ РУСИТЕ
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ РУСИТЕ
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор
МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор
(ВИДЕО) МВР НЕ СЕ ШЕГУВА, РЕШЕНИ СЕ ДА НЕ НАУЧАТ НА ПРАВИЛАТА: ЗА САМО ЕДЕН ДЕН КАЗНЕТИ 600 ВОЗАЧИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ЗА ВОЗЕЊЕ ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО !!!
(ВИДЕО) МВР НЕ СЕ ШЕГУВА, РЕШЕНИ СЕ ДА НЕ НАУЧАТ НА ПРАВИЛАТА: ЗА САМО ЕДЕН ДЕН КАЗНЕТИ 600 ВОЗАЧИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА ЗА ВОЗЕЊЕ ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО !!!
За прв пат одбележан Националниот Лајонс Ден: Лајонизам – добрина покажана на дело
За прв пат одбележан Националниот Лајонс Ден: Лајонизам – добрина покажана на дело
Вашиот дом заслужува модерна тераса, катче за вистинско уживање
Вашиот дом заслужува модерна тераса, катче за вистинско уживање
ПРИМЕР ЗА ДОБАР МЕНАЏЕР НА ЈАВНА ИНСТИТУЦИЈА: ВАСКО КИЧЕВСКИ ЗАМИНУВА ОД МЕНАЏЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР, ЗАД СЕБЕ ОСТАВА СИЛНА ИНСТИТУЦИЈА
ПРИМЕР ЗА ДОБАР МЕНАЏЕР НА ЈАВНА ИНСТИТУЦИЈА: ВАСКО КИЧЕВСКИ ЗАМИНУВА ОД МЕНАЏЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР, ЗАД СЕБЕ ОСТАВА СИЛНА ИНСТИТУЦИЈА
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО

СРАМЕН НАЦИОНАЛИЗАМ НА АЛБАНСКАТА ДЕСНИЦА – Опозицијата во Тирана запали српско знаме, не сакаат „Отворен Балкан“

Околу 16:30 часот пред албанската влада во Тирана започна протестот против иницијативата „Отворен Балкан“, организиран од албанската опозициска Демократска партија на Љуљзим Баша. Голем број полициски сили се присутни во центарот на главниот град на Албанија.

Протестот се организира во пресрет на доаѓањето на премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, како и претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на состанокот на иницијативата за регионална соработка „Отворен Балкан“, што денеска и утре се одржува во Тирана.

Live / Albanians burn the Serbian flag in Tirana.
Dozens of Albanian citizens summoned by #SaliBerisha, are protesting in #Tirana against #AleksandarVucic and “#OpenBalkan” pic.twitter.com/I74zATfLhF

— Isa Myzyraj (@IsamyzyrajAlb) December 20, 2021

Демонстрантите го запалија српското знаме кое беше истакнато во знак на добредојде на улицата што води кон Владата, по што следеше бурно одобрување на насобраните, а едно момче падна од јарболот обидувајќи се да го спушти знамето.

Протестантите носат транспаренти со пораки напишани против иницијативата „Отворен Балкан“, претседателот Вучиќ, Рама, Сорош и слично.

#Tirana: Protesters gathered against the “Open Balkan” project have burned the Serbian flag in revolt. #Albania pic.twitter.com/IDOjvoQmM3

Бериша пред неколку дена преку социјалните мрежи ги повика Албанците да дојдат на протестот, нарекувајќи ги национални протести насочени против, како што рече, „антиалбанското сценарио“.

Учесниците на протестот, предводени од Бериша, претходно се собраа пред седиштето на Демократската партија во Тирана, а потоа пешачеа до зградата на Владата, каде што беше поставена бината, а недалеку од таму е и српската амбасада во Тирана, јавува Танјуг.

Демонстрантите го запалија српското знаме кое беше истакнато во знак на добредојде на улицата што води кон Владата, по што следеше бурно одобрување на насобраните, а едно момче падна од јарболот обидувајќи се да го спушти знамето.

Протестантите носат транспаренти со пораки напишани против иницијативата „Отворен Балкан“, претседателот Вучиќ, Рама, Сорош и слично Бериша пред неколку дена преку социјалните мрежи ги повика Албанците да дојдат на протестот, нарекувајќи ги национални протести насочени против, како што рече, „антиалбанското сценарио“.

Учесниците на протестот, предводени од Бериша, претходно се собраа пред седиштето на Демократската партија во Тирана, а потоа пешачеа до зградата на Владата, каде што беше поставена бината, а недалеку од таму е и српската амбасада во Тирана, јавува Танјуг.

loading...

anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

ANIMEFLIX SK8 the Infinity (Dub) Episode 12

Komi Can’t Communicate

watch anime free Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

anime streaming ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

tải go88