ШТО ЛИ ЌЕ КАЖАТ СЕЛА И ТАРАВАРИ ЗА ОВА - НИКОЛОВСКИ: ПОСЕТАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО ВО СКОПЈЕ БЕШЕ ПОНИЖУВАЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА?!?!
ШТО ЛИ ЌЕ КАЖАТ СЕЛА И ТАРАВАРИ ЗА ОВА - НИКОЛОВСКИ: ПОСЕТАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО ВО СКОПЈЕ БЕШЕ ПОНИЖУВАЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА?!?!
(ВИДЕО) Обраќање на претседателот Пендаровски на 42. издание на фестивалот „Браќа Манаки“
(ВИДЕО) Обраќање на претседателот Пендаровски на 42. издание на фестивалот „Браќа Манаки“
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ: СЕ ВРАТИ ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ПРИЛЕП!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ: СЕ ВРАТИ ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ПРИЛЕП!
(ВИДЕО) КОГА ИЗДРОГИРАН ИЛИ МРТОВ ПИЈАН ИЛИ БОЛЕН ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТВ ЕМИСИЈА?!?!?
(ВИДЕО) КОГА ИЗДРОГИРАН ИЛИ МРТОВ ПИЈАН ИЛИ БОЛЕН ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТВ ЕМИСИЈА?!?!?
НЕРВОЗЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ПЛАЧЕ ЗОШТО ГО ВИКАЛЕ ЛИГЊА И ШУНКА, ГИ НАВРЕДУВАШЕ СЕЛАНИТЕ, ГИ НАВРЕДУВАШЕ ДОЈДЕНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ГО НАВРЕДУВАШЕ КАНДИДАТОТ НА СДСМ ВО БИТОЛА
НЕРВОЗЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ПЛАЧЕ ЗОШТО ГО ВИКАЛЕ ЛИГЊА И ШУНКА, ГИ НАВРЕДУВАШЕ СЕЛАНИТЕ, ГИ НАВРЕДУВАШЕ ДОЈДЕНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ГО НАВРЕДУВАШЕ КАНДИДАТОТ НА СДСМ ВО БИТОЛА
ШОКАНТЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ОРЦЕ КАМЧЕВ Е ГОЛЕМ МАФИЈАШ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД НЕГО И НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ПРИФАЌА ДОНАЦИИ ОД НЕГО!
ШОКАНТЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ОРЦЕ КАМЧЕВ Е ГОЛЕМ МАФИЈАШ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД НЕГО И НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ПРИФАЌА ДОНАЦИИ ОД НЕГО!
МВР: Авганистанските разбојници кои извршиле физички напад и кражба се илегални мигранти кои влегле во земјава од Грција и никако не се поврзани со граѓаните за кои државата обезбеди хуманитарна помош
МВР: Авганистанските разбојници кои извршиле физички напад и кражба се илегални мигранти кои влегле во земјава од Грција и никако не се поврзани со граѓаните за кои државата обезбеди хуманитарна помош
AЈДЕЕЕ, ТОНИ ШАНАЦ НЕМА НИТУ ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОР КРУГ А НЕ ПА ДА ПОБЕДИ?!?!
AЈДЕЕЕ, ТОНИ ШАНАЦ НЕМА НИТУ ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОР КРУГ А НЕ ПА ДА ПОБЕДИ?!?!

СРБЧЕ ГО ПРОСЛАВИ 9-ТИ МАЈ ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ СО ДИПЛОМАТИТЕ, МЕЃУ НИВ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ЧИЈА ДРЖАВА АПСИ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕРИ А ТИЕ ШТО НЕ ГИ АПСИ ГИ УБИВА НА УЛИЦА

(Скопје, 9.5.2021) Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и делагацијата на Амбасадата на Руската Федерација во Република Северна Македонија, предводена од рускиот амбасадор, Н.Е. Сергеј Баздник, положија свежо цвеќе по повод одбележување на 9 Мај – Денот на победата над фашизмот.

„Во чест и сеќавање на 9 Мај 1945 година и Денот на победата над фашизмот во Втората светска војна го славиме вечниот спомен на борците-херои од антихитлеровата коалиција кои го победија нацизмот и ги ослободија европските народи. Вечна им слава! “, изјави градоначалникот Саша Богдановиќ

На денешната свечена церемонија, која се одржа пред спомен-обележјето на улицата „9 Мај“ во Општина Центар, во чест на 76-годишнината од Големата победа и завршувањето на Втората светска војна, присуствуваше и амбасадорот на Народна Република Кина, Н.Е. Џанг Ѕуо, амбасадорот на Сојузна Република Германија, Н.Е. Анке Холштајн, амбасадорот на Босна и Херцеговина, Н.Е. Драган Јаќимовиќ, претставник од Амбасадата на Република Србија, заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, делегации од Град Скопје и Советот на Општина Центар, почесни конзули на Руската Федерација во Охрид и Битола, Сергеј Самсоненко и Велимир Стојковски, како и претставници од Македонско-руската стопанска комора, компанијата Лукоил и Рускиот Центар при УКИМ во Република Северна Македонија.

„Ја наведнуваме главата пред сеќавањето на паднатите и заминатите. Голем поклон и бескрајна благодарност до живите херои! “, изјави амбасадорот на Руската Федерација, Сергеј Баздникин
Спомен-обележјето на улицата „9 Мај“ во Општина Центар е донација од Амбасадата на Руската Федерација во Република Северна Македонија, кое минатата година е подигнато во сеќавање на милионите војници кои ги положија своите животи во име на мирот и слободата. Подигнувањето на спомен-обележјето, по повод 75-годишнината од Големата победа е дел од заедничките заложби на двете земји, за продолжување на пријателството и унапредување на партнерските односи помеѓу Руската Федерација и Република Северна Македонија.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Babel II 4anime Episode 4 haikyuu season 4 4anime

Watch Dan Doh!! (Dub) Episode 26

Puppet Princess (Dub) Episode Full

Space Carrier Blue Noah (Dub) Episode 23

Dpi hochiminhcity: http://www.dpi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopY/DispForm.aspx?ID=3766

Tawk: https://tawk.to/animefreakws