Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш

Српската премеирка Ана Брнабиќ при денешната посетата на Јужна Србија и Пчинскиот округ, говорејќи за развојните проекти во инфраструктурата што треба да се реализираат во наредниот период, изјави дека најголем капитален проект во Србија ќе биде железничкиот дел од Коридорот 10 кој ќе се гради со партнерите од ЕУ, јави дописникот на МИА од Белград.

– Тој воедно ќе биде и најголемиот инфраструктурен проект на Европската Унија во овој дел на Европа. Тука преку Инвестицискиот фонд за Западен Балкан само за делницата од Белград до Ниш ќе добиеме 600 или 700 милиони евра неповратни средства што се подарени пари – изјави Брнабиќ.

Таа додаде дека во моментов се прави проценка на вредноста на железничкиот Коридор 10 на делот од Ниш и Брестовац до Прешево и до Северна Македонија, потенцирајќи дека ова ќе биде најголем инфраструктурен проект во наредниот период.

Мактел од извори во Македонски Железници дознава дека постоечката стара пруга на балканот градена пред 100 години ќе се реновира со тоа што ќе се градат тунели и мостови за да се исправи трасата за да можат возовите да врват со поголеми брзини но со тоа ќе се намали и должината на трасата па со тоа ќе се скрати значително и времето за патување со воз со што овој вид на транспорт ќе биде привлечен за бизнисот но и за транспорт на луѓе.

loading...

AnimeFreak: Sakura Wars (Dub) anime episode 25 online free at https://animefreak.ws anime freaks website

AniWatch: Flash & Dash S (Dub) anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro animes online

KissAnime: Baku Tech! Bakugan Gachi Special anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime page 1

Website https://animedao.nl: Watch Teekyu 8 animedao Episode 12 sword art online animedao

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60d445be0b36225a07442aaf

Lazi: https://lazi.vn/user/gogoanimebe