(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

СРЕДБА АХМЕТИ – РАМА ВО ТИРАНА, ТЕМИ ЕУ ИНТЕГРАЦИЈАТА И КОРИДОРОТ 8

Sot në Tiranë për tu takuar me Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me kolegët ministra në krye me liderin tonë Ali Ahmetin.
Korridori 8, lidhja hekurudhore përgjatë saj, Rruga e Arbërit, qasje më e lehtë përmes tyre në portin e Durrësit, vendkalimi i përbashkët kufitar, lidhja energjetike Manastir – Elbasan, dialogu me Bullgarinë dhe pritshmëritë për zhbllokim të rrugëtimit tonë të përbashkët europian ishin temat kryesore që diskutuam me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama.
—————————–
Денеска во Тирана на средба со премиерот на Република Албанија, Еди Рама, заедно со колегите министри на чело со нашиот лидер Али Ахмети.

Коридорот 8, железничкото поврзување долж Коридор 8, патот „Арбер„ – полесен пристап преку нив до пристаништето Драч, заедничкиот граничен премин, енергетското поврзување Битола – Елбасан, дијалогот со Бугарија и очекувањата за деблокирање на нашето заедничко европско патување беа главните теми за кои разговаравме со премиерот на Република Албанија, Еди Рама.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime website The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime dao AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AnimeDao Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2

AnimeDao Pokémon Journeys: The Series