Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Средба на министерот за локална самоуправа Горан Милевски, со постојаниот претставник на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Армен Григорјан

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски на средбата со постојаниот претставник на Програма за развој на Обединетите нации (УНДП), Армен Григорјан разговараше за проектите што заеднички ги имплементираат Министерството и УНДП, како и за приоритетните активности за развој на локалната самоуправа во наредниот период.

Министерот Милевски истакна дека Министерството за локална самоуправа и УНДП имаат долгогодишна соработка која што во моментов се реализира преку Проектот за зајакнување на општинските совети, Проектот за подобрување на меѓуопштинската соработка, Проектот за зајакнување на локалната демократија и Проектот за поддршка на локалниот развој преку подготовка на проектна техничка документација за општините.

– Министерството за локална самоуправа во наредниот период сака да го забрза процесот на дигитализација на општинските услуги, но важно е на прашањето да му се пристапи на системски начин, со поддршка на централната власт и на донаторската заедница за што е потребна и поголема координација, рече Милевски.

Постојаниот претставник на УНДП, Армен Григорјан изрази подготвеност соработката да продолжи во сите приоритетни области.

-Информиран сум дека УНДП и Министерството имаат многу добра соработка во имплементација на заеднички проекти, соработката ќе продолжи зашто имаме динамично портфолио во зајакнување на капацитетите на општините за оддржлив развој, рече постојаниот претставник на УНДП Армен Григорјан, кој изрази подготвеност заедно со министерот Милевски да ги посетат општините во кои што се имплементираат проектите за да се осигура нивната одржливост и корисноста за граѓаните.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven app Tokyo Ghoul

My Hero Academia Season 5

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 Episode 23

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

watch animes Seirei Gensouki: Spirit Chronicles