Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
Кондовски: Битола ќе добие “Шелтер центар” каде жените жртви на семејно насилство ќе бидат безбедни, ќе го трасираат и својот пат кон финансиска стабилност и независност!
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
ПОЛЕКА СЕ ДВИЖИМЕ КОН ЦЕЛТА: Вкупно се аплицирани 1.590.219 дози вакцини, ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот

Средба на премиерот Заев со грчкиот амбасадор Јанакакис: Поддршка за пристапниот процес во ЕУ, политичката волја за решенија е европски начин на однесување

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се сретна со Димитрис Јанакакис, амбасадор на Република Грција, кој го завршува својот мандат во нашата држава.

Премиерот Заев се заблагодари на амбасадорот Јанакакис за неговиот конструктивен придонес во Договорот од Преспа, како и за искрените заложби за унапредување на односите помеѓу двете држави и народите во нив.

Заеднички е констатирано дека политичката волја за изнаоѓање решенија е европски начин на однесување и придобивките се обострани: бенефити во квалитетот на живот на граѓаните на двете држави како и стабилност и просперитет.

На состанокот е изразена поддршка за пристапниот процес на Република Северна Македонија кон ЕУ.

„Активно продолжуваме со реформските процеси дома и со политиките на дијалог, пријателство и добри односи со соседите, бидејки нашата иднина е европска. Благодариме за поддршката од Република Грција и во реализацијата на оваа стратешка цел за нашата држава“, рече премиерот Заев.

На средбата е разговарано за унапредувањето на економската соработка, преку поголема соработка на стопанските комори, во делот на инфраструктурата, за меѓуграничните олеснувања на движењето на граѓаните. Констатирано е дека продолжува соработката на двете држави и во време на пандемијата и се гледаат големи можности за нејзино интензивирање, во сите области.

loading...

Watch anime online for free at 4Anime 4animeone

Watch Bastard!! (Dub) Episode 6

Website https://animedao.nl: Watch The Heroic Legend of Arslan: Dust Storm Dance (Dub) animedao Episode 8 animedao one punch man

Robber's Company (https://kissanime.mx/m/OaZb) Episode 6

Os mbed: https://os.mbed.com/users/gogoanimelol/

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/