ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА - ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!
ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА - ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!
ОНА ОД ШТО НОРМАЛЕН СЕ СРАМИ, БУДАЛА СЕ ГОРДЕЕ: МИЦКО ДЕНЕСКА СЕ СЛИКАШЕ СО ДИКТАТОРОТ ОРБАН, ЗОШТО НЕМА НЕГОВА СЛИКА СО АНГЕЛА МЕРКЕЛ, БОРИС ЏОНСОН, ДОНАЛД ТРАМП КОИ ИСТО ТАКА СЕ ОД ДЕСНИЦАТА?!
ОНА ОД ШТО НОРМАЛЕН СЕ СРАМИ, БУДАЛА СЕ ГОРДЕЕ: МИЦКО ДЕНЕСКА СЕ СЛИКАШЕ СО ДИКТАТОРОТ ОРБАН, ЗОШТО НЕМА НЕГОВА СЛИКА СО АНГЕЛА МЕРКЕЛ, БОРИС ЏОНСОН, ДОНАЛД ТРАМП КОИ ИСТО ТАКА СЕ ОД ДЕСНИЦАТА?!
БРАВО - Comodita Home донираше душеци на Детска Клиника Козле! Со ова почнува хуманата мисија на Comodita Home под слоганот „Секој сон е важен“ во вредност од над 100 000 евра!
БРАВО - Comodita Home донираше душеци на Детска Клиника Козле! Со ова почнува хуманата мисија на Comodita Home под слоганот „Секој сон е важен“ во вредност од над 100 000 евра!
Заврши „Гола месечина“ - Општина Аеродром
Заврши „Гола месечина“ - Општина Аеродром
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: КИКИФРИКИ Е МЕТАФОРА НА ЗЛОТО
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: КИКИФРИКИ Е МЕТАФОРА НА ЗЛОТО
Потпишан договор за соработка за заштита на сведоци помеѓу МВР и Меѓународниот Кривичен Суд
Потпишан договор за соработка за заштита на сведоци помеѓу МВР и Меѓународниот Кривичен Суд
КОНЗУЛСКА БИТОЛА Е ЕВРОПСКИ ГРАД Кондовски најавува соработка со збратимените градови
КОНЗУЛСКА БИТОЛА Е ЕВРОПСКИ ГРАД Кондовски најавува соработка со збратимените градови
ЧОВЕКОТ СТАНУВА ПОЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА НА КАНАДА - Трудо победи на изборите во Канада, О’Тул го призна поразот
ЧОВЕКОТ СТАНУВА ПОЛИТИЧКА ЛЕГЕНДА НА КАНАДА - Трудо победи на изборите во Канада, О’Тул го призна поразот

Средба на премиерот Заев со новата романска амбасадорка Аксинте: Романија целосно ги поддржува европските перспективи на нашата држава, ќе се унапредува и добрата меѓусебна соработка

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Адела Моника Аксинте, новата амбасадорка на Романија, во Република Северна Македонија.

На состанокот е изразена целосна поддршка од Романија за европските перспективи на нашата држава. Оценето е дека е тоа стратешки интерес на целиот регион и на Европа. Во таа насока е пренесена силна порака на охрабрување, нашата земја да продолжи на патот на реформите коишто се во насока на доброто на граѓаните, како и на патот на остварувањето на стратешките цели. Констатирано е, исто така, дека членството на Република Северна Македонија во НАТО е придонес во безбедноста на целиот Балкан, а поздравени се и политиките на развивање на мултиетничноста и мултикултурата во земјата, како добар пример во пошироки рамки.

Претседателот на Владата Заев се заблагодари за пријателството и поддршката од Романија и упати поздрави до владино-државниот врв во Романија, како и покана за посета на нашата држава, кога ќе има услови за тоа. Премиерот Заев изрази посебна благодарност што во Романија, 8 декември, денот на Св. Климент Охридски е прогласен за Ден на македонскиот јазик.

„Работиме на европски начин, преку политики на дијалог и се заложуваме за европски вредности. Минатото го поставивме како гаранција за иднината на граѓаните и државата и во таа насока продолжуваме. Сега сме фокусирани на заштитата и помош на граѓаните и субјектите засегнати од пандемијата на здравствено-економски план. Економијата е стабилна и нашата цел е, заедно со перспективите кон ЕУ, да отвораме економски перспективи за граѓаните и стопанството“, рече премиерот Заев.

На средбата е изразена заедничка определба за натамошно унапредување на билатералната соработка помеѓу Северна Македонија и Романија во областа на економијата и трговијата и преку поврзување на стопанските комори на државите. Се гледаат можности и за продлабочување на соработката и во областа на енергетиката, транспортот, туризмот, културата, образованието.

loading...

animepahe :: okay-ish anime website

Night Raid 1931 (Dub) (https://animeflix.nl/m/d565) Episode 13

WCOStream: Youkai Ningen Bem anime episode 1 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball

Website https://twistmoe.net: Watch Aikatsu on Parade! twistmoe Episode 25 watch anime online

About: https://about.me/gogoanimebe

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimebe/about