Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

СРЕЌЕН ПАТ И УСПЕШНА РЕАЛИЗАЦИЈА НА НОВИОТ ПРОЕКТ 25 МАКЕДОНСКИ ПОЖАРНИКАРИ , НА ПАТ ЗА ПОРТЛАНД – ОРЕГОН , АМЕРИКА

Со голем мотив и максимална спремност , денес испративме дел од нашите Fire Watchers на пат за Америка
Овој тим, кој брои 25 пожарникари , ќе биде вклучен во проект за реновирање на еден од бродовите за крстарење на Американската компанија Norwegian Cruise Line .

Проектот ќе се реализира во главниот град на Сојузната Американска Држава – Орегон .
За Портланд отпауваа искусни и докажани пожарникари кои имаат учествувано во повеќе наши проекти.

Во моментов „КОУЗОН “ има активен прокет во Марсеј/Тулон Франција , каде исто така имаме наши пожарникари кои работат на реновирањето на два брода на истата бродска компанија,

Искрено се надеваме дека вакви прокети ќе има многу до крајот на годинава.
Се надеваме дека пандемијата со КОВИД 19 вирусот ќе спласне и дека по 2-3 месеци ќе можеме да се вратиме на „ старите “ патеки на равбота и ќе имаме ангажиман за повеке стотини Македонски пожарникари.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

sites to watch anime Attack on Titan (Dub)

gogoanime in Mother of the Goddess’ Dormitory

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 7

Fairy Tail (Dub)