(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Српскиот медиски могул, газдата на Тотал ТВ и Спортклуб, Драган Шолак купи англиски премиерлигаш за 200 милиони фунти

Српскиот милијардер Драган Шолак го купи англискиот фудбалски премиерлигаш Саутемптон и неговата групација сега поседува контролен пакет од 200 милиони фунти.

Неговата компанија Спорт Репаблик, позната и по каналите Спортклуб, го купи мнозинскиот пакет акции од 80 отсто од кинескиот тајкун Јао Јишенг и вети дека ќе го направат Саутемптон „камен-темелник“ на групата клубови од други првенства што планираат да ги купат.

Тие имаат за цел создавање мрежа слична на онаа на Сити Груп, кој е сопственик на Манчестер Сити, и групата Ред Бул, чии клубови ги вклучуваат германскиот РБ Лајпциг и австрискиот Ред Бул Салцбург.

Драган Шолак, основач на телекомуникациската и медиумската фирма United Group, кој има лично богатство од повеќе од 1 милијарда фунти, ќе биде главен инвеститор на Sport Republic.

Расмус Анкерсен, поранешен претседател на ФК Митјиланд и директор за фудбал на Брентфорд, ќе биде извршен директор на групата. Тој ги напушти тие работни места минатиот месец откако организираше историски подеми во двата клуба.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

SK8 the Infinity (Dub)

High School DxD

AnimeDao The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 16

watch subbed anime My Hero Academia Season 5

animes online AnimeDao My Hero Academia Season 5