ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА - ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!
ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА - ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!
(ВИДЕО) Оливера Трајковска направи прекрасно интервју со Благој Бочварски на тема инфраструктура, навистина интервјуто е чиста перфекција
(ВИДЕО) Оливера Трајковска направи прекрасно интервју со Благој Бочварски на тема инфраструктура, навистина интервјуто е чиста перфекција
ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ

Српските хеликоптери од Македонија се упатија кон Атина, во Грција беснеат страшни пожари, човечки животи се во опасност

„Воздухопловите од Србија завршија голема работа и благодарен сум за тоа“, рече премиерот Зоран Заев утрово при посетата на пожарите во Беровско.

Авионите од Србија кои пристигнаа први на помош кај нас, веднаш се упатија кон Грција, каде што во Атина беснеат големи пожари кои се надвор од контрола.

Илјадници луѓе досега избегаа од своите домови на грчкиот остров Евија, додека пожарите неконтролирано горат веќе шести ден, а траекти подготвено чекаат за да евакуираат уште жители и туристи.

Додека стивнуваат пожарите во северните предградија на Атина, огнот на Евија брзо се разгорува на неколку фронтови, уништувајќи илјадници хектари шума во северниот дел на големиот остров.

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изјави дека ова е кошмарно лето за земјата, што се должи на најголемиот жежок бран во последните 30-ина години, проследен со високи температури и силни топли ветрови. На терен се распоредени повеќе од 1.000 пожарникари, но и припадници на армијата. Според Европскиот систем за шумски пожари, во изминатите десет дена изгорела површина од 56.000 хектари.

loading...

anime websites. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven One-Punch Man Episode 5

online anime AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball Super

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Part 2

animes online Horimiya (Dub)