СИ ЕБАЛ ВЕКОТ ПЛУКНАТ ГРУЕВИСТ: МАКСО СИТЕ МИТИНЗИ ГИ ПРАВИ НОЌЕ ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИ КОЛКУ МАЛКУ НАРОД ИМА
СИ ЕБАЛ ВЕКОТ ПЛУКНАТ ГРУЕВИСТ: МАКСО СИТЕ МИТИНЗИ ГИ ПРАВИ НОЌЕ ЗА ДА НЕ СЕ ВИДИ КОЛКУ МАЛКУ НАРОД ИМА
БРАНКО ПО ВТОР ПАТ МУ ЗАРИВА НОЖ ВО ГРБ НА СДСМ: ВО 2006-ТА МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ДА ГО ПОБЕДИ БУЧКО, СЕГА МУ ПОМАГА НА МИЦКОВСКИ ДА ГО ПОБЕДИ ЗАЕВ!
БРАНКО ПО ВТОР ПАТ МУ ЗАРИВА НОЖ ВО ГРБ НА СДСМ: ВО 2006-ТА МУ ПОМОГНА НА ГРУЈО ДА ГО ПОБЕДИ БУЧКО, СЕГА МУ ПОМАГА НА МИЦКОВСКИ ДА ГО ПОБЕДИ ЗАЕВ!
БРАНКО ЕГО ТРИП ШОУ ВО МАНУ: ЈА БЕВ НАЈДОБАР ПРЕМИЕР, СЕ ПОСЛЕ МЕНЕ Е ПОТОП!
БРАНКО ЕГО ТРИП ШОУ ВО МАНУ: ЈА БЕВ НАЈДОБАР ПРЕМИЕР, СЕ ПОСЛЕ МЕНЕ Е ПОТОП!
ПРЕДИЗВИКАЛА ВИСТИНСКА ДРАМА: Професорка антиваксерка од Правен приведена на скопскиот аеродром
ПРЕДИЗВИКАЛА ВИСТИНСКА ДРАМА: Професорка антиваксерка од Правен приведена на скопскиот аеродром
СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!

Стадионот во Битола доби нов лик, северната трибина наскоро ќе биде финализирана

Уште еден македонски фудбалски стадион се наоѓа во завршна фаза на реновирањето. Продолжуваат градежните работи на стадионот во Битола и само месеци ги делат битолчани од велелетен објект. Откако се изгради северната трибина, работите продолжија со поставување на челичната контрукција на кровот на трибината.

Следна активност ќе биде поставување на рефлекторите кои ги обезбеди Фудбалската федерација на Македонија.

Претседателот на советот на Општина Битола, Валентин Груевски вели дека очекувањата се дека северната трибина ќе биде готова во март следната година, а на неа ќе има 4.500 седишта. Груевски вели дека завршувањето на градбата можеше да се случи и порано, но сепак коронакризата има свое влијание, особено во оној период кога имаше бројни рестрикции.

За оваа трибина ќе се потрошат околу 5,5 милиони евра. Стадионот „Под Тумбе кафе“ е спортскиот симбол на градот и на ФК Пелистер. Тука се играле многу натпревари, се одмерувале спортските сили, а навивачите од трибините секогаш го бодреле својот клуб.

loading...

KissAnime: Madara anime episode 2 online free at https://kissanime.mx kissanime legend of korra

AnimeFLV: Yoshinaga-san'chi no Gargoyle Specials anime episode 5 online free at https://animeflv.uk anime sites

AnimeKisa: Deca-Dence anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime stream

Website https://4anime.biz: Watch Original Dirty Pair: Flight 005 Conspiracy (Dub) 4anime Episode Full persona 4 anime netflix

Co pinterest: https://co.pinterest.com/animeflixnl/

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol