Германскиот канцелар Шолц: Повеќе од било кога имаме интерес за интеграција на Западен Балкан
Германскиот канцелар Шолц: Повеќе од било кога имаме интерес за интеграција на Западен Балкан
Делегација на СПЦ на чело со г. г. Порфириј во посета на МПЦ-ОА од 23 до 24 мај
Делегација на СПЦ на чело со г. г. Порфириј во посета на МПЦ-ОА од 23 до 24 мај
За Мисовски Талат Џафери е еден од најдобрите претседатели, ова со снимката е политичка хајка, тој секогаш бил професионален со вработените во собранието
За Мисовски Талат Џафери е еден од најдобрите претседатели, ова со снимката е политичка хајка, тој секогаш бил професионален со вработените во собранието
Елизабета Ѓоргиевска: Жената несомнено е клучен двигател на општествените процеси во сите сегменти
Елизабета Ѓоргиевска: Жената несомнено е клучен двигател на општествените процеси во сите сегменти
КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари

СТАРОВО Е ТЕШКО ПСИХО: ИАКО ГО ИМА ВО БОМБИТЕ КАКО МЕСТИ СУДСКИ ПРОЦЕСИ ВО КОРИСТ НА РЕЖИМОТ НА ГРУЕВСКИ, СТАРИОТ МИХАЈЛО МАНЕВСКИ СЕ УШТЕ ОДИ ПО ТЕЛЕВИЗИИ И ДЕЛИ ПАМЕТ ЗА СУДСТВО И ПРАВЕН СИСТЕМ?!?!

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски смета дека неговиот актуелен наследник Бојан Маричиќ треба да одговара за оддавање тајна и за незаконито влијание на судот со објавувањето на имињата на двајцата апелациски судии кои ја прифатија гаранцијата за излегување на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од притвор.

Според Маневски, актуелниот министер за правда јавно и грубо се меша во работата на судот, и спротивно на Законот за кривичната постапка ги објавил имињата на судиите Ѓоко Ристов и Енвер Беџети, кои како членови на Советот на Апелацискиот суд Скопје гласале да се прифати гаранцијата на осудениот Сашо Мијалков и да се пушти од притвор.

– Согласно член 124 од Законот за кривичната постапка, гласањето на судиите во судечкиот совет се врши тајно. Резултатите од гласањето се тајни. Согласно член 96 од ЗКП, за советувањето и гласањето се составува посебен записник. Овој записник се става во затворен плик и може да го отвори само повисокиот суд. Како дозна Маричиќ дека овие судии гласале за одлуката и поименично ги наведе, иако одлуката уште не била напишана? Одлуката на повисокиот суд се доставува до судот што ја донел одлуката и тој ја објавува. Како може овој министер за правда толку грубо да се меша и да се заканува на судот за донесена одлука? Министерот Маричиќ треба да биде земен на кривична одговорност за незаконито влијание во работата на судот и за оддавање на тајноста на гласањето на Советот што одлучувал по предметното барање? И овој ли ќе биде потпретседател на Владата за евроинтеграции?, пишува Маневски на Фејсбук.

Инаку за тоа како се меша во судството слушнавме од бомбите на Заев за судското дуо Михајло и Филимена Маневски:

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch BANANA FISH

dubbed anime Attack on Titan Season 3

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

free anime Mieruko-chan

Mieruko-chan Episode 3

tải go88