СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО БРАТИСЛАВА СЕ СРЕТНА СО ЛИДЕРКАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО БЕЛОРУСИЈА, ТИХАНОВСКАЈА

Вчера претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски имаше прилика да се сретне со симболот на отпорот против режимот во Белорусија, лидерката на опозицијата, Светлана Тихановскаја.

Претседателот имаше средби и со повече политичари, меѓу кои Мирослав Лајчак кој е преставник на ЕУ за западен балкан и ги води преговорите Србија – Косово.

Северна Македонија е подготвена да ги почне пристапните преговори со #ЕУ и очекуваме тоа и формално да се случи до крајот на оваа година, за време на германското претседателство.

Денеска во Братислава имав можност на специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина и други прашања за Западен Балкан, Miroslav Lajčák и лично да му се заблагодарам за нашата континуирана комуникација за теми од заемен интерес.

#GLOBSEC2020

loading...

Animepahe: Ookami to Koushinryou II: Ookami to Kohakuiro no Yuuutsu anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online

https://kissanime.mx kissanime official website

WCOStream: My-Hime Specials anime episode 27 online free at https://wcostream.cc paw patrol wcostream

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreaks website

Lookbook: https://lookbook.nu/gogoanimebe

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/animefreakws/about-me/