Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО БРАТИСЛАВА СЕ СРЕТНА СО ЛИДЕРКАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО БЕЛОРУСИЈА, ТИХАНОВСКАЈА

Вчера претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски имаше прилика да се сретне со симболот на отпорот против режимот во Белорусија, лидерката на опозицијата, Светлана Тихановскаја.

Претседателот имаше средби и со повече политичари, меѓу кои Мирослав Лајчак кој е преставник на ЕУ за западен балкан и ги води преговорите Србија – Косово.

Северна Македонија е подготвена да ги почне пристапните преговори со #ЕУ и очекуваме тоа и формално да се случи до крајот на оваа година, за време на германското претседателство.

Денеска во Братислава имав можност на специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина и други прашања за Западен Балкан, Miroslav Lajčák и лично да му се заблагодарам за нашата континуирана комуникација за теми од заемен интерес.

#GLOBSEC2020

loading...

KissAnime boruto kissanime: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/ldY7/ep-1)

AnimeDao tokyo ghoul animedao: Wonder Egg Priority Episode 12