ПАНДЕМИЈАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ - „Државни патишта“ изгуби 14 милиони евра на патарина поради затворените граници
ПАНДЕМИЈАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ - „Државни патишта“ изгуби 14 милиони евра на патарина поради затворените граници
Заев: Не верувам во приказни дека Црвенковски ќе формира партија. Сепак, него прашајте го
Заев: Не верувам во приказни дека Црвенковски ќе формира партија. Сепак, него прашајте го
Граѓаните што добија порака за вакцинација во друг град, ќе се вакцинираат денеска во градот каде што живеат со покажување на СМС пораката
Граѓаните што добија порака за вакцинација во друг град, ќе се вакцинираат денеска во градот каде што живеат со покажување на СМС пораката
БРАВО: Компанијата МАКСТИЛ ќе донира комплетна реконструкција на онколошкиот оддел при УК за Детски болести до крајот на годината
БРАВО: Компанијата МАКСТИЛ ќе донира комплетна реконструкција на онколошкиот оддел при УК за Детски болести до крајот на годината
Заев: Не ни треба ЕУ по цена на македонскиот идентитет и македонскиот јазик. Тоа е право на самоопределување и европска вредност
Заев: Не ни треба ЕУ по цена на македонскиот идентитет и македонскиот јазик. Тоа е право на самоопределување и европска вредност
ВМРОВЦИТЕ ЈА ОПЉАЧКАЛЕ МАКЕДОЊА - Велешко обвинителство: Поранешен градоначалник на Чашка ја оштетил општината за 9.472.903 денари
ВМРОВЦИТЕ ЈА ОПЉАЧКАЛЕ МАКЕДОЊА - Велешко обвинителство: Поранешен градоначалник на Чашка ја оштетил општината за 9.472.903 денари
Се појавиле само 50% од пријавените, одѕивот за вакцинирање треба да биде поголем, смета Филипче
Се појавиле само 50% од пријавените, одѕивот за вакцинирање треба да биде поголем, смета Филипче
(ВИДЕО) БОЧВАРСКИ: ДОСЕГА НА ПАТОТ КИЧЕВО - ОХРИД СЕ ПОТРОШЕНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА, ПОРАДИ ГРЕШКИТЕ ВО ПРОЕКТИРАЊЕТО ЌЕ ТРЕБА УШТЕ 200 МИЛИОНИ ЗА ДА СЕ КОМПЛЕТИРА ЦЕЛОСНО!
(ВИДЕО) БОЧВАРСКИ: ДОСЕГА НА ПАТОТ КИЧЕВО - ОХРИД СЕ ПОТРОШЕНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА, ПОРАДИ ГРЕШКИТЕ ВО ПРОЕКТИРАЊЕТО ЌЕ ТРЕБА УШТЕ 200 МИЛИОНИ ЗА ДА СЕ КОМПЛЕТИРА ЦЕЛОСНО!

Сто илјади евра и дополнителна континуирана поддршка доби македонската старт ап компанија Елевејт глобал од страна на Бизнис акцелераторот УКИМ-БАУ

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Почитувани,

Сто илјади евра и дополнителна континуирана поддршка доби македонската старт ап компанија Елевејт глобал од страна на Бизнис акцелераторот УКИМ-БАУ (http://accelerator.ukim.mk/). Александар Стамболиев од Фондацијата професор д-р Димитар Стамболиев ги повика сите кои имаат идеја да се пријават на отворениот повик за апликации за поддршка на Акцелераторот УКИМ на линкот: http://accelerator.ukim.mk/apply/.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

На денешната онлајн промоција на првата инвестиција, директорот на компанијата Елевејт глобал, Ѓорѓи Маџаров, ја раскажа својата успешна приказна.

На промоцијата присуствуваа и Фатмир Битиќи – Заменик на претседателот на Владата на РСМ задолжен за економски прашања, Коста Петров, директор на Фонд за иновации и технолошки развој и Никола Јанкуловски, ректор на УКИМ.

loading...

4Anime 4anime app ios: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 130 (https://4anime.biz/m/0jmD/ep-130)

AniWatch dubbed anime: Naruto (Dub) (https://aniwatch.pro/m/7rv) Episode 220