ОСМАНИ: ДОГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА И ГРЦИЈА СЕ ВЕЌЕ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА НО НЕ ПРИФАТИВМЕ ПРОТОКОЛИТЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, И ФРАНЦИЈА ЗАСТАНА НА НАША СТРАНА
ОСМАНИ: ДОГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА И ГРЦИЈА СЕ ВЕЌЕ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА НО НЕ ПРИФАТИВМЕ ПРОТОКОЛИТЕ ДА ВЛЕЗАТ ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, И ФРАНЦИЈА ЗАСТАНА НА НАША СТРАНА
(ВИДЕО) БОМБА НА ОСМАНИ: ИЗВОЈУВАВМЕ ГОЛЕМА ПОБЕДА, БУГАРИЈА СЕ ОБВРЗА ВЕЌЕ ДА НЕ БЛОКИРА ПОТПИШУВАЊЕ ДОГОВОРИ СО ЕУ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, МНОГУ ДОГОВОРИ КАКО СО ФРОНТЕКС СТОЈАТ БЛОКИРАНИ СО ГОДИНИ ПОРАДИ ТОА
(ВИДЕО) БОМБА НА ОСМАНИ: ИЗВОЈУВАВМЕ ГОЛЕМА ПОБЕДА, БУГАРИЈА СЕ ОБВРЗА ВЕЌЕ ДА НЕ БЛОКИРА ПОТПИШУВАЊЕ ДОГОВОРИ СО ЕУ СО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, МНОГУ ДОГОВОРИ КАКО СО ФРОНТЕКС СТОЈАТ БЛОКИРАНИ СО ГОДИНИ ПОРАДИ ТОА
Тренчевска за Трилинг: Оперативниот план за вработување нуди можности за нови вработувања и задржување на младите во земјата
Тренчевска за Трилинг: Оперативниот план за вработување нуди можности за нови вработувања и задржување на младите во земјата
(ВИДЕО) Османи: Ако кажеме „да”, веднаш се усвојува рамката и со одржувањето на првата меѓувладина конфереција официјално почнуваат преговорите
(ВИДЕО) Османи: Ако кажеме „да”, веднаш се усвојува рамката и со одржувањето на првата меѓувладина конфереција официјално почнуваат преговорите
Ковачевски во присуство на Брнз се слушна со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти
Ковачевски во присуство на Брнз се слушна со Шолет: Високо ја ценам поддршката на Стејт департментот во овие клучни моменти
КАМИЛОВСКИ ОД РОДИНА: ТОА ШТО САМО 200 ДУШИ ДОЈДОА НА НАШИОТ ПРОТЕСТ ДЕНЕСКА ПРЕД ВЛАДА Е ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СВИЊИ!
КАМИЛОВСКИ ОД РОДИНА: ТОА ШТО САМО 200 ДУШИ ДОЈДОА НА НАШИОТ ПРОТЕСТ ДЕНЕСКА ПРЕД ВЛАДА Е ДОКАЗ ДЕКА МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СВИЊИ!
(ВИДЕО) БОМБА: Уапсен уште еден близок соработник на Мицкоски, украл 1 милион евра!
(ВИДЕО) БОМБА: Уапсен уште еден близок соработник на Мицкоски, украл 1 милион евра!
(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ ПАТРИОТИ, ЕЖОТ СМЕ ГО ОНАДЕЛЕ: МАКРОН САКАЛ БАБИ, А МАКЕДОНИЈА БИЛА СТАРА БАБА?!
(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ ПАТРИОТИ, ЕЖОТ СМЕ ГО ОНАДЕЛЕ: МАКРОН САКАЛ БАБИ, А МАКЕДОНИЈА БИЛА СТАРА БАБА?!

Стојанов: Ги реализираме проектите кои ги ветивме пред граѓаните на Неготино, во наредниот период следува партерно уредување на саат кулата, асфалтирање на дел од улица во Село Криволак како и нов парк и резервоар во Село Требник

Почитувани

Уште од самото стапување на функцијата Градоначалник, ветивме дека ќе работиме чесно и одговорно се во интерес на граѓаните на Општина Неготино. Општина Неготино како и секоја друга Општина не беше финансиски во добра кондиција. Ја затекнавме во околу 60 милиони денари во минус.

Уште од самиот почеток почнавме да ги реализираме проектите коишто ги ветивме пред граѓаните на Општина Неготино. Во првите 100 дена донесовме ваучер стимулација за секое новородено дете во Општина Неготино, ја донесовме „Моја Патрола“ која што имаше за цел да биде одговорна за сите неправилности како на територијата на Општина Неготино така и на руралните средини, донесовме и стимулација за секој потенцијален инвеститор во Општина Неготино.

Проектите коишто ќе бидат во текот на наредниот период за изработка се партерно уредување на саат кулата во Општина Неготино, асфалтирање на дел од улица во Село Криволак, парк во Село Требник и резервоар во истото село.

Во наредниот период ќе имаме и други проекти коишто заедно со граѓаните на Општина Неготино ќе придонесеме за подобри услови за живеење во неа.

loading...

code go88 go88 mod tải game tài xỉu đổi tiền that go88

đăng nhập game sunwin sunwin bị lỗi hướng dẫn cái sunwin