РАЗОРНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: СМЕШНИ СЕ ТЕЗИТЕ НА БУГАРИТЕ ДЕКА СРБИТЕ И ТИТО НЕ СОЗДАЛЕ 1945-ТА, БУГАРИТЕ СЕ СРАМАТ ДА ПРИЗНААТ ДЕКА ТОКМУ БУГАРСКИТЕ КОМУНИСТИ СЕ ПРВИ КОИ ГО ПРИЗНАА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ И ТОА УШТЕ ВО 1920-ТА!
РАЗОРНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: СМЕШНИ СЕ ТЕЗИТЕ НА БУГАРИТЕ ДЕКА СРБИТЕ И ТИТО НЕ СОЗДАЛЕ 1945-ТА, БУГАРИТЕ СЕ СРАМАТ ДА ПРИЗНААТ ДЕКА ТОКМУ БУГАРСКИТЕ КОМУНИСТИ СЕ ПРВИ КОИ ГО ПРИЗНАА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ И ТОА УШТЕ ВО 1920-ТА!
ПРЕМИЕРОТ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРНА БОМБА: Ајде опозицијо заедно во Влада, но без Мицкоски, со него нема разбирачка...
ПРЕМИЕРОТ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРНА БОМБА: Ајде опозицијо заедно во Влада, но без Мицкоски, со него нема разбирачка...
МАРИН: Заедно со учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во Горно Лисиче засадивме 700 садници и го претворивме дворот на училиштето во вистинска зелена оаза
МАРИН: Заедно со учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во Горно Лисиче засадивме 700 садници и го претворивме дворот на училиштето во вистинска зелена оаза
(ВИДЕО) ЉУБЧО НАПРАВИ ЛОМ НА КАНАЛ 77: УШТЕ ВО 90-ТИТЕ БЕВ ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕР И ПРВ КАЖАВ ДЕКА СО БУГАРИТЕ ЌЕ МОРА ДА СЕ ПОМИРИМЕ И ЗБЛИЖИМЕ, ШТЕТА ШТО НИКОЈ НЕ МЕ ПОСЛУША
(ВИДЕО) ЉУБЧО НАПРАВИ ЛОМ НА КАНАЛ 77: УШТЕ ВО 90-ТИТЕ БЕВ ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕР И ПРВ КАЖАВ ДЕКА СО БУГАРИТЕ ЌЕ МОРА ДА СЕ ПОМИРИМЕ И ЗБЛИЖИМЕ, ШТЕТА ШТО НИКОЈ НЕ МЕ ПОСЛУША
ТРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕБАЊАТИТЕ ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ФРЧКОВСКИ, ДУРИ ПОВЕЌЕ И ОД ЗАЕВ, ШТО Е НЕВЕРОЈАТЕН ФЕНОМЕН?!?!
ТРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕБАЊАТИТЕ ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ФРЧКОВСКИ, ДУРИ ПОВЕЌЕ И ОД ЗАЕВ, ШТО Е НЕВЕРОЈАТЕН ФЕНОМЕН?!?!
МАКЕДОНСКАТА НОВИНАРСКА ЛЕГЕНДА ЧОМОВСКИ ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА КРСТЕ ПЕТКОВ МИСИРКОВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО
МАКЕДОНСКАТА НОВИНАРСКА ЛЕГЕНДА ЧОМОВСКИ ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА КРСТЕ ПЕТКОВ МИСИРКОВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО
НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА: Касами од Беса најавува дека придобиле најмалку двајца опозициски пратеници
НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА: Касами од Беса најавува дека придобиле најмалку двајца опозициски пратеници
НАУМОВСКИ: На Светскиот ден на енергетската ефикасност, ја посетив градинката Росица во Хром, чијшто објект е дел од проектот: 🟩поставување на фотонапонски панели и хибридни сончеви колектори како замена за производство на електрична енергија и топла вода
НАУМОВСКИ: На Светскиот ден на енергетската ефикасност, ја посетив градинката Росица во Хром, чијшто објект е дел од проектот: 🟩поставување на фотонапонски панели и хибридни сончеви колектори како замена за производство на електрична енергија и топла вода

СТОЛЕ НАУМОВ ГО ДОПРЕ ДНОТО ДЕНЕСКА – НЕСУДЕНИОТ ЛИДЕР НА ЗНМ, НОВИНАР КОЈ ОБОЖАВА РЕЖИМСКИ ГРУЈОВИ КУРТОНИ И ГИ СМЕТА ЗА БОЖЕСТВО!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Просто е неверојатно однесувањето на некои наши новинари. Столе Наумов иако самиот не е режимски грујов куртон, просто е заслепен од обожавањето и љубовта кон нив, па цело време е во друштво на тие куртони, Бишевац, Ранду, Михајловски, Момировски, по цел ден дреме со нив по кафани, ги опсипува со љубов и внимание.

Но тоа не е доволно, па редовно си ги кани и во емисии и тоа дури и кога на гости му е лидерот и премиер Зоран Заев, па така и денеска ги покани Ранду и Момировски да искажат мислење за кариерата на Зоран Заев.

И притоа дозволи говор на омраза, Момировски наместо критики за работата на премиерот, му се закануваше на Заев со затвор и му ги збореше децата и фамилијата. Кога Заев фати да се брани, Столе Наумов веднаш го прекина, во страв другарчето Момировски да не биде навреден, иако требаше обратно, да го исече делот од навредите на Момировски да не отидат во етер а кога веќе отидоа требаше да му даде шанса на Заев да се брани, вака му го држеше рацете врзани а му дозволи на Момировски да мава со се што ќе му дојде во рака.

Таков е Столе Наумов, се влажни на куртони режимски, ги смета за богови, за херои, Столе има извртени вредности во главата, им се диви, им се воодушевува на куртоните што 10 години молчеа за злоделата на Груевски па дури и му служеа.

И што е најстрашно тој човек за малце ќе станеше лидер на ЗНМ, и тој свој светоглед ќе го пренесеше и во здружението на новинари, ќе го направеше втор МАН, па ќе имавме два МАН, едно на Ивона а второ на Столе Наумов.

Човекот како да си дал задача да ги рехабилитира куртоните на мафијата и на режимот и да ни ги продава како големи новинарски величини. Толку е исплашен дека некој ќе го обвини дека помагал предавничка власт, што од петни жили се труди секоја емисија да биде сервис на ВМРО-вците. Опседнат е со тоа никој никогаш да не го обвини дека е слуга на владата, но парадоксот е дека е вљубен во слуги на мафија и на режим?!?! Столе бе, одлучи се човече, новинарски е ок да се помага влада или не е ок? Или и тоа е демократија?

Во етерот ни се случува невидена перверзија. Главни експерти во дебати се Пандов, Бишевац, Петровски, Никовски?!?! А главни новинари се Момировски, Геровски, Златев?! Значи се е исто како во Груевизмот само Грујо го нема?!?! Еј, главни фаци се куртоните и хоштаплерите што го фалеа мафијашкиот режим на Груо?!?! Кога кревавме револуција имавме намера од сите да се отарасиме во пакет а не само Грујо да го тргнеме а овие и понатаму да не трујат 24/7?!

Ама со уредници како Столе Наумов, тоа ќе добиеме, РЕЦИКЛИРАН ГРУЕВИЗАМ МАСКИРАН ВО ЛЕГИТИМНА ИЗДРЖАНА КРИТИЧКА ЈАВНОСТ?!?!

loading...

Watch Attack on Titan Episode 23 (https://gogoanime.be/m/LZ/ep-23) at GoGoAnime sword art online gogoanime

By the Grace of the Gods (https://kissanimeonline.com/m/ldRd) Episode 12 at KissAnime haikyuu kissanime