ШОКАНТНО - ГЕРМАНИЈА ГО КОЧИ ВОЕНОТО НАОРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА, БРИТАНСКИ АВИОНИ МОРАА ДА КРУЖАТ ОКОЛУ ГЕРМАНИЈА ЗА ДА ОДНЕСАТ АНТИ ТЕНКОВСКИ РАКЕТИ ЗА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА
ШОКАНТНО - ГЕРМАНИЈА ГО КОЧИ ВОЕНОТО НАОРУЖУВАЊЕ НА УКРАИНА, БРИТАНСКИ АВИОНИ МОРАА ДА КРУЖАТ ОКОЛУ ГЕРМАНИЈА ЗА ДА ОДНЕСАТ АНТИ ТЕНКОВСКИ РАКЕТИ ЗА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА
ХАХА, МАЛИ ЏОКИЦА Е ЉУТ - МИЦКОВСКИ: НЕ МУ СЕ ЈАВИВ НА КОВАЧЕВСКИ ДА МУ ЧЕСТИТАМ ИЗБОР ЗА ПРЕМИЕР, НЕ Е ФЕР, ЈАС ТРЕБАШЕ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР!
ХАХА, МАЛИ ЏОКИЦА Е ЉУТ - МИЦКОВСКИ: НЕ МУ СЕ ЈАВИВ НА КОВАЧЕВСКИ ДА МУ ЧЕСТИТАМ ИЗБОР ЗА ПРЕМИЕР, НЕ Е ФЕР, ЈАС ТРЕБАШЕ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР!
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
ДАРВИНОВА НАГРАДА ЗА ЌУРКА НА ГОДИНАТА: Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против корона вирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда, соопшти нејзиното семејство
ДАРВИНОВА НАГРАДА ЗА ЌУРКА НА ГОДИНАТА: Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против корона вирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда, соопшти нејзиното семејство
МИЦКОВСКИ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ТОА СДСМ САМА НЕКА СИ ГО ОДРАБОТИ, НИЕ СМЕ ТУКА САМО ДА КРАДЕМЕ
МИЦКОВСКИ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ТОА СДСМ САМА НЕКА СИ ГО ОДРАБОТИ, НИЕ СМЕ ТУКА САМО ДА КРАДЕМЕ
(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ: Основните податоци зза Албанскиот јазик, од каде потекнува, каде се зборува, како се зборува
(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ: Основните податоци зза Албанскиот јазик, од каде потекнува, каде се зборува, како се зборува

Струмичани даваат огромна поддршка за Костадинов и СДСМ

Според најновиот извештај за истражување на јавното мислење во општина Струмица спроведено во период од 1 до 7 октомври 2021 година, на репрезентативен стратификуван примерок на 800 испитаници кај лица над 18 година со маргина на грешка + – 3,44% кандидатот на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ Костадин Костадинов има огромна поддршка од граѓаните пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ Жан Дрвошаров.

На прашањето „За кој од следните кандидати за градоначалник во општина Струмица ќе го дадете својот глас на локалните избори ?“ за Костадин Костадинов од СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ се изјасниле 39,8%, за Жан Дрвошаров од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ 26,9%, додека пак за Васе Витанов од Интегра 2,5%.

„Доколку на локалните избори за Градоначалник на Струмица треба да бирате помеѓу Костадин Костадинов од СДСМ и Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ, за кој од нив двајца би гласале ?“

40% од испитаниците се изјасниле за Костадин Костадинов од СДСМ и Коалицијата „Најдоборот за мојата општина“, додека пак за Жан Дрвошанов од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ се изјасниле 27,1%.

Истражувањето беше спроведено од страна на Тим Институт. Локалните избори се закажани за в недела (17 октомври).

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 17

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Dragon Ball Super Episode 124

anime streaming My Hero Academia Season 4

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22