Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

СТУДЕНТСКА РАБОТА – ЛЕТО 2022 КОУЗОН СТУДЕНТСКИ СЕРВИС ВИ НУДИ РАБОТНА ПРАКСА ВО АМЕРИКА и ГЕРМАНИЈА

ЗАШТО Е ВАЖНА РАБОТНАТА ПРАКСА и ЛЕТНАТА СТУДЕНТСКА РАБОТА???
Почитувани Студенти ,
Анкетите направени со студенти во повеќе развиени држави покажуваат дека студентите од тие држави имаат огромен ИНТЕРЕС ЗА СТУДЕНТСКА ПРАКСА .
Скоро и да нема студент кој не работел или аплицирал за студентска работа во сопствената држава или се пријавил за интернационална пракса за време на додипломските студии
Уште поважно е да ги споменеме искуствата на менаџерите за вработување во големите компании кои изјавија :
„ дипломираните студенти кои имале било каква интернационална работна пракса, секогаш побрзо ги вработуваме од оние кои немаат никаква пракса во своето CV “.
👉 КАКВА Е СОСТОЈБАТА КАЈ НАС ВО МАКЕДОНИЈА?
Само околу 9 % од студентите од Македонија учествуваат во некаква форма на студентска пракса или во летна студентска работа.
👉 ЗАШТО Е ОВА ТАКА?
Како да го промениме и како да придонесеме овој % да се зголеми во интерес на студентите?
“The Economist “a second annual global ranking business magazine, published feedback from more than 10,000 students who participated in their survey: EU students are hungry for more practical training and real-life exposure to how the industries and business actually work.
Доколку размислувате за некоја форма на студентска пракса или летна студентска работа , слободно контактирајте не нас во Коузон Студентски сервис .
Цели 24 години КОУЗОН ја организира работната пракса и летна студентска работа за студентите од Македонија.
👉 НАЈ АТРАКТИВНИ понуди се :
– летна студентска работа во Америка ( важно е да знаете Англиски јазик )
www.workandtravel.mk
– летна студентска работа во Германија ( важно е да знаете Германски јазик )
https://www.kouzon.mk/rabota-vo…/vazno-za-programata/
Ви стоиме на располагање за информации и препораки на [email protected]
Со почит
Коузон студентски сервис – Македонија најдобра студентска Агенција за Летна студентска работа во Америка избрана од студентите за 2016,2017, 2018, 2019 година

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

High School DxD Episode 7

Tokyo Ghoul

Josee, the Tiger and the Fish

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

watch anime free 4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88