БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

Студија на ЦДЦ: Невакцинираните имаат 17 пати поголема веројатност да бидат хоспитализирани поради ковид-19

Вакцините продолжуваат да играат клучна улога во спречување сериозна клиничка слика на ковид-19 и остануваат високоефикасни во спречувањето на хоспитализациите, се заклучоците на истражувањето на Центарот за контрола и превенција на болести

Невакцинираните лица имаат 17 пати поголема веројатност да бидат хоспитализирани поради компликации од ковид-19 отколку луѓето што се целосно вакцинирани, покажува новото истражување на Центарот за контрола и превенција на болести (ЦДЦ).

Според резултатите од истражувањето, невакцинираните возрасни лица имаат 17 пати поголема веројатност да бидат хоспитализирани, вклучително и во период кога беше доминантен делта-сојот, покажува истражувањето. Почнувајќи од 21 август 2021 година, повеќе од 60 проценти од американското население на возраст под 18 години е вакцинирано со вакцини кои се високоефикасни во спречувањето на хоспитализација поради коронавирус.

Според студијата, од 1 јануари до 30 јуни 2021 година, целосно вакцинираните случаи на хоспитализација се зголемија од 1 (0,01%) на 321 (16,1%) месечно. Меѓу 4 732 примероци, целосно вакцинираните лица примени со ковид-19 беа постари во споредба со невакцинирани лица (средна возраст 73 години).

Кумулативните стапки на хоспитализација беа 17 пати повисоки кај невакцинираните лица во споредба со вакцинираните лица (423 случаи на 100 000 население наспроти 26 на 100 000 население), стапките беа 23, 22 и 13 за оние на возраст од 18-49, 50-64 и до 65 години. За 27 јуни – 24 јули, стапките на хоспитализација беа до 10 пати повисоки кај невакцинираните лица, а во споредба со вакцинираните лица за сите возрасни групи во текот на сите недели.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch BANANA FISH Episode 15

AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AniWatch One Piece Episode 996

AniWatch Death Note (Dub)

Tokyo Revengers Episode 22 - Uncen