АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

Сугарески: Држава се гради со љубов, патриотизам и почитување, Прилеп се сака со дела, не со зборови

„Држава се гради со љубов, со искрено чувство со патриотизам, со почитување на сопствениот народ и припадниците на другите етнички заедници, кои живеат во неа, држава се гради, не се разградува, Прилеп се сака со дела не со зборови, борбата за Прилеп била и секогаш ќе биде поголема од партиската, етничката, верската или било која друга припадност, мојата филозофија е да обединувам а не да делам“, истакна денеска во Прилеп кандидатот на СДСМ и Коалицијата за градоначалник на Прилеп Горан Сугарески.

Тој нагласи дека е дојдено времето своето политичко, професионално, животно искуство и стекнато знаење да го посвети на родниот Прилеп и на своите Прилепчани.

„Иако зад мене стои големо политичко искуство, кандидатурата за градоначалник на мојот роден град е најголемиот предизвик со кој досега сум се соочил, и никогаш досега не сум избегал од ниту еден предизвик, ништо поразлично не е ниту сега, напротив мојата одлучност заедно да ја оствариме големата победа е посилна од било кога“, порача Сугарески.

Тој во рамките на големиот марш по повод денот на почетокот антифашистичкото востание 11 октомври истакна дека Прилеп е кодот на македонскиот идентитет.

„Денес одбележуваме 80 години од денот кога македонскиот народ се крена против фашистичкиот окупатор, 11 октомври е синоним на пркосот на прилепчани, историско обележје, кое на Прилеп му дава печат како град на непокорот“, рече Сугарески.

Тој додаде дека Прилеп дал 8.000 учесници во антифашистичката револуција, 650 жртви, 15 народни херои и 154 носители на партизански споменици, но раѓал и комити и партизани, бунтовници и револуционери, илинденци и асномци, бранители во 2001 година од кои 10 ги положија своите животи.

„Секоја генерација има свои битки, не смееме да се правиме слепи и глуви за важноста на локалните избори, тие го одлучуваат правецот, во кој ќе се движи државата, не одлучуваме само за советници и градоначалници, туку првенствено за тоа дали ќе продолжиме напред кон сигурна иднина или ќе се вратиме назад во неизвесноста“, порача кандидатот на СДСМ и Коалицијата за градоначалник на Прилеп Горан Сугарески и повика граѓаните во недела масовно да го заокружат бројот 12, да го изберат „Најдоброто“ за Прилеп, за уште една голема победа.

loading...

GoGoAnime: Kuroko's Basketball: Tip Off (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero

ANIMEFLIX: Ozma of Oz (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix plunderer

https://kissanime.mx kissanime sword art online

Kanokon: Manatsu no Dai Shanikusai (Dub) (https://4anime.biz/m/RM8A) Episode 2

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE