Илиевски на средба со коалициските партнери - На 31-ви сме убедливи победници во КУманово!
Илиевски на средба со коалициските партнери - На 31-ви сме убедливи победници во КУманово!
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!

Свети Николе преку донација од САД ќе добие нов Противпожарен дом

Општина Свети Николе и Амбасадата на САД во Скопје денеска потпишаа договор за донација за изградба на нова Противпожарна станица, објави градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски.

Вредноста на договорот е 446.239 долари, а изведувач на проектот и градежните работи е фирмата „Дон архитекти“ од Скопје.

– СО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ОВОЈ ПРОЕКТ СВЕТИ НИКОЛЕ ЌЕ ДОБИЕ ПРОТИВПОЖАРНА СТАНИЦА СОГЛАСНО СВЕТСКИ СТАНДАРДИ ЗА ОВАА НАМЕНА. ЈА КОРИСТАМ ПРИЛИКАТА, ВО ИМЕ НА ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА СВЕТИ НИКОЛЕ, ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРАМ НА ГРАЃАНИТЕ НА САД, НА АМБАСАДАТА НА САД ВО СКОПЈЕ И НА ИНЖИНЕРИСКАТА КОМАНДА НА МОРНАРИЧКИТЕ СИЛИ НА САД (НАВФАК), ЗА ДАДЕНАТА ДОНАЦИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА ВАКОВ КАПИТАЛЕН ОБЈЕКТ, ВЕЛИ ВЕЛКОВСКИ.

Додека се одвива изградбата на станицата пожарникарите, возилата и опремата ќе бидат сместени во простории и двор на средното земјоделско училиште. Инаку, пожарникарите на Општина Свети Николе ги покриваат териториите на матичната општина, но и на Лозово.

Извор:МИА

loading...

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Dub) gogoanime Episode 64 haikyuu season 2 gogoanime

Watch anime online for free at 4Anime 4anime english

Confengine: https://confengine.com/user/gogoanimelol

Lookbook: https://lookbook.nu/gogoanimebe