Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ

СВЕТСКИ РЕКОРДЕРИ – НА ЗДРАВЈЕ НЕКА ИМ Е – НАШИТЕ НАВИВАЧИ ВО БУКУРЕШТ ОД РАДОСТ ЗА ПРВИОТ НАСТАП НА ЕВРОПСКО ИСПИЛЕ 3 ЦИСТЕРНИ ПИВО

За околу четири дена колку што македонските навивачи престојуваа во романската престолнина, успеале да испијат меѓу 70 и 75 000 литри пиво, велат официјалните информации на Управата за јавни приходи на Романија, согласно пресметките од локалите, клубовите и рестораните.

3500 до 4000 фанови заминаа за Романија, да навиваат за фудбалерите на Македонија, кои го имаат првиот настап на едно Европско првенство.

За околу 96 часа, Македонците во само пет локали во стариот град испиле 3 цистерни на пиво (25.000 литри собира една цистерна). Една кригла од 0,5 литри се продава за 15 леи (три евра).

Сè на сè со една груба пресметка, со хотели, пиење, јадење и влезници, Македонците потрошиле околу 1.200.000 евра.

Во просек по 300 евра по човек.

Фото: Спорт Манија

loading...

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Attakai, Fuyu Canada (https://animeheaven.pro/m/y2KY) Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Conception (https://animeflix.nl/m/N0nl) Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Hoop Days (Dub) (https://animebee.to/m/9wq8) Episode 26

KissAnime Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5