НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

ТЕМЕЛКОВСКИ: ЕВЕ ШТО ИНВЕСТИРАВМЕ ЗА ПОДОБРО ОБРАЗОВАНИЕ ВО КИСЕЛА ВОДА

Филип Темелковски

Почитувани сограѓани,
Образованието и создавање и одржување на условите за квалитетно престој во училиштата се еден од највисоките наши приоритети. Во услови на ограничени расположливи средства и ресурси се одлучивме приоритет да дадеме за подобрени услови во училиштата и градинките. Овие инвестиции ќе останат да им служат на повеќе наредни генерации.
Веројатно репарирање на улиците ќе привлече поголемо внимание и задоволство кај поголем број на возачи, но исто така верувам дека соочен со овие алтернативи секој совесен граѓанин ќе го направи истиот избор, создавање на пристојни услови за престој на децата е приоритет, а санирањето на улиците ќе го завршиме во следната буџетска година.
Согласно тоа инвестиравме во создавање подобри услови за престој и одржување на настава преку:
– реновирање на санитарните јазли во секое училиште
– реновиравме две училишни спортски сали
– изградивме нова училишна спортска сала во „Рајко“
– градиме пливачки базен во „Дуња“
– изведена е нова енергетско ефикасна фасада на две училишта која ќе овозможи одржување на пријатни услови за престој но и заштеда за буџетот и на долг рок поврат на инвестицијата
– го поддржуваме квалитетот и посветеноста во образованието, засега обезбедивме само скромни награди за најдобрите наставници/чки, воспитувачи/чки и негуватели/ки, но работиме на натамошно подобрување на овој механизам
– обезбедивме поддршка и награда и за учениците кои постигнале вонредни резултати
– спроведуваме редовна дезинфекција, обезбедуваме мерки и средства за заштита од КОВИД-19
Во исто време и во установите за пред училиштен престој инвестиравме во:
– нови енергетски ефикасни фасада
– нови санитарни јазли
– нови дидактички средства и играчки
– нови креветчиња
– во завршна фаза е изградбата на нова градинка
Како жител на Кисела Вода и јас сакам и повеќе и поубаво, и секако работиме на тоа. Преку овие инвестиции обезбедуваме и рационална употреба и заштеда на средства кои ќе можеме да ги реинвестираме за понатамошно подобрување на условите и квалитетот на настава.
Како економист знам а верувам дека повеќето од Вас ќе се согласат дека само инвестициите во образованието обезбедуваат вистински, многкратно поголем и немерлив поврат на средствата, а само квалитетно образованите кадри обезбедуваат напредок и просперитет на заедницата и Државата.
Нека ни е честит Меѓународниот ден на образованието!

loading...

Watch Yoku Wakaru Mahouka! - Saiseitte Nani? Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Kyojin no Hoshi 4anime Episode 1 persona 4 the animation anime

Code:Realize ~Guardian of Rebirth~ OVA, Code:Realize ~Guardian of Rebirth~ Chapter 13: Set a thief to catch a thief Episode Full

AniWatch: Sleep tight my baby, cradled in the sky anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime sites

Bibsonomy: https://www.bibsonomy.org/user/animefreakws

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimebe