(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски во чест на празникот Водици: „Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици“
(ВИДЕО) Премиерот Ковачевски во чест на празникот Водици: „Да ја зајакнеме духовната зрелост и добрата волја за совладување на сите предизвици“
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!

ТЕМЕЛКОВСКИ, КИСЕЛА ВОДА: СОБИРАМЕ КАБАСТ ОТПАД ОД ВАШОТ ДОМ

Редовната акција за преземање и одвезување на кабаст отпад организиран од општина Кисела Вода продолжува како и секој септември до сега.

Апелирам да ја споделите оваа информација за да преземеме поголеми количини на кабаст отпад и соодветно да го одвеземе во депонијата Дрисла.

До сега бевме сведоци дека поединци одложуваа кабаст отпад на јавните површини. Службите на општина Кисела Вода скоро секоја недела се соочуваа со диво формирани депонии и ги чистеа. Но да напоменам дека ваквите диви депонии ги дефокусираат капацитетите и наместо да се зафатат со други работи на средување и уредување на зелените површини и улиците.

Општина Кисела Вода веќе три години располага со сопствени возила за собирање и одвезување на отпад, и цистерни за миење на улиците. Доколку го следите профилот на Kisela Voda Mesni можете секојдневно да ги следите нивните активности. Заклучно со пролетната акција за собирање кабаст отпад овие наши служби имаа одвезено околу 800 тони отпад во депнијата Дрисла.

Апелирам сите да ја почитуваме и да ја цениме нивната работа и со сопственото внимание и правилно одложување на отпадот да придонесуваме за чиста и средена Кисела Вода.

#ЈаСакамКиселаВода

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 19

Hunter x Hunter (2011) Episode 139

english anime Boruto: Naruto Next Generations

Pokémon Journeys: The Series Episode 86

4 anime biz Tokyo Revengers (Dub)