(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ТЕМЕЛКОВСКИ: Поблиску до најдобрата општина и безгрижно секојдневие

Со отпочнување на овие избори влегуваме во вториот инвестициски циклус за Кисела Вода кој го заокружува остварувањето на нашите очекувања и желби да живееме во зелена и модерна животна средина. Сите заеднички средби, дискусии, па и по некое одложено очекување се однесуваа на една заедничка мисла. Заедничката мисла на сите нас од Кисела Вода е да живееме во најдобрата општина, во модерна и зелена општина. Да живееме поблиску! Поблиску до училиштето, поблиску до градинката, до детското игралиште, паркот, да живееме поблиску до центарот на градот и поблиску до нашите пријатели на другиот крај на општината.

Некој ќе праша како е тоа возможно? Тоа е возможно доколку го скратиме времето за пристигнување до посакуваната дестинација. Тоа е возможно дека ќе имаме маалски парк и клупи, нова градинка, рекреативен центар во секоја населба. Кога ќе можеме да се движиме безбедно и ефикасно до посакуваната дестинација. Кога ќе го скратиме патувањето од 40 на десет или петнаесет минути. Кога секоја информација или услуга ќе ја добиваме во комфорна и удобна атмосфера. Кога нема ни да зборуваме за недостатоци туку за убавини, и кога естетиката и различните вкусови ќе бидат предмет на разговор.

Тоа е мојата визија, таа е толку блиску и на дофат што веќе можам да ја почувствувам. Повелете придружете ни се на мене и голем број истомисленици со кои остваривме голем број на средби целиот овој период. Доволно зборувавме за проблеми, на средбите кои претстојат во секое маало сакам да зборувам за решенијата и тоа за реално остварливи и за најдобрите решенија за секој. Вие знаете дека заедно со тимот на општината успеавме да ги разрешивме најголемите инфраструктурни предизвици и ги поставуваме темелите за модерното живеење. Мал е бројот на инфраструктурни зафати кои ни останаа поради објективни причини и веќе се воспоставени предусловите за нивно решавање. Сите други зафати се влезени во редовен и нормален колосек. Тоа е мојата заложба и мојот влог во овие избори. Функционалноста на општинската администрација стана нормална и вообичаена пракса во Кисела Вода.

Затоа влегуваме во вториот инвестициски циклус и ја уредуваме естетитката и секојдневието, инвестираме во безгрижни денови, во безбедни денови, во чист воздух, зелени улици и тротоари, здрав живот и пристојно платени работни места.

Во овие избори најважна ми е поддршката од граѓаните, воедно влегувам и со поддршка од владејачкиот Социјал демократски сојуз на Македонија и со отворени врати и поддршка кон сите институции кои ни овозможија решавање на најголемите зафати и проекти.

Подобриот живот почнува од самиот дом, од улицата по која секој ден одиме до нашето омилено место до нашите блиски пријатели и работни места. Подобриот живот започнува со општината. Тука нема политика тука нема подвојување, сите сме заедно сите дишеме ист воздух, го газиме истиот асфалт или кал, без разлика на политичките преференции и определби. Ако денеска е направена вашата улица утре ќе биде направена улицата на соседот или обратно. Како што има ред во животот како што помладите одат на посета кај постарите и се однесуваат со почит така и општината се однесува со почит кон сите свои граѓани.

Да се гледаме за убаво, следете ме, повелете на маалските средби, и да зборуваме за убави работи.

loading...

Watch anime online for free at AnimeFLV anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth gogoanime Episode Full a silent voice gogoanime

Watch Sengoku Musou Episode 12

Watch anime online for free at Animepahe anime

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimelol

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animeflixnl