ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

ТЕМЕЛКОВСКИ: Позитивна бизнис клима и мобилност – најновата инвестиција во Кисела Вода

Компанијата НИКОБ Медикал е најновата бизнис инвестиција во Кисела Вода која вработува околу 2.580 лица од кои 180 нови вработувања во медицинскиот дел и лабораторијата. Како општествено одговорна компанија досега учествуваа во повеќе хуманитарни активности со донации за помош на ранливи категории граѓани на Кисела Вода.

Она што беше значајно за мене е разговорот за условите за водење бизнис и потребите на компаниите за непречено работење во општина Кисела Вода. Ефикасната администрација и брзото обезбедување на потребните одобренија беа споменати како едни од предностите на Кисела Вода. Оваа компанија најави и проширување на своите капацитети и нови инвестиции во здравствениот сектор. Подготовката на локацијата и просториите за отворање на здравствен објект на ниво на поликлиника со повеќе најмодерни дијагностички капацитети се веќе во тек.

Врвен приоритет во вториот инвестициски циклус во општина Кисела Вода покрај изградба на преостанатата основна инфраструктура предвидува и привлекување на пропулзивни бизниси во економските зони на општината. Создавањето на алтернативни можности за избор на работно место во близина на местото на живеење, и мобилност на работната сила е дел од планот и програмите за зголемени лични приходи и подобрување на квалитетот на живот во Кисела Вода.

#ЈаСакамКиселаВода

loading...

Origami of Landscape (https://animeflix.nl/m/MOZK) Episode Full

https://animedao.nl boku no hero academia animedao

Over Drive Episode 26

Website https://wcostream.cc: Watch Mai-Otome Specials wcostream Episode 9 watch anime free

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1620725/kissanimemx

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimebe