(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

ТЕМЕЛКОВСКИ: Сакам да ги претставам и да изразам голема благодарност кон нашите сограѓани кои се ангажирани како волонтери кои се грижат за чистотата и уредувањето на нашата Кисела Вода

Сакам да порачам дека ова се луѓето кои за скромен надомест се грижат секое парче смет кое ќе ја промаши корпата за отпад, или секој намерно фрлен отпад од неодговорни поединци на несоодветно место го собираат и го одвезуваат во депонијата Дрисла.

Овие наши скромни и вредни колеги годишно собираат и одвезуваат околу 700 тони отпад.
Како пилот проект пред две години започнавме со ангажирање на сезонски работници за санирање на дивите депонии. Еве веќе две години секојдневно околу 80 сезонски работници се грижат за хигиената во општина Кисела Вода. Од нив имаме 24 специјално обучени ракувачи на опрема и тоа: 12 косачи со тримери, 3 ракувачи со телескопски пили, 2 ракувачи со професионални пили, 3 возачи на тракторчиња за косење, 2 возачи на камиони и 2 возачи на цистерни со канистер.

Сезонските работници секојдневно работат под раководство на секретарите во секоја Месна и Урбана заедница, или во текот на организирани акции учествуваат за чистење на дивите депонии. Овие луѓе се секогаш тука кога и каде што е неопходно. Скромни, тивки и вредни, можете да ги контактирате преку Kisela Voda Mesni или Урбани и Месни заедници на Општина Кисела Вода или во најмала рака да ги испочитуваме.

Јас #ЈаСакамКиселаВода … и секој еден од нас што го сака и почитува своето живеалиште и своите семејства ќе ни се придружи во нашите напори да ги отстраниме дивите депонии, да ја одржуваме нашата Кисела Вода чиста и уредна и секојдневниот отпад соодветно да го одложуваме.
Капата долу!

loading...

Anisama (https://animeflv.uk/m/qo61) Episode Full

Digimon Adventure tri. Determination Episode Full

AniWatch: Next War Chronicle Ehrgeiz anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch animes

AnimeKisa: Tora-chan no Kankan Mushi anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/kissanimemx/

Dashburst: https://dashburst.com/gogoanimelol