БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

ТЕМЕЛКОВСКИ: Спортистите од Кисела Вода се враќаат на врвот

Одбојкарките на Одбојкарски Клуб Јанта Волеј-Скопје оваа година ја освоија двојната круна кај сениорките.
На денешната работна средба имав можност покрај со раководството на клубот да поразговарам и со првотимките за изворно да се запознаам што е тоа што прави разлика кај врвните спортисти кои постигнуваат врвни резултати.

Спортистите од Кисела Вода се враќаат на врвот. Успесите на овој клуб се доказ дека со скромна помош и поддршка, ефикасно менаџирање, правилно искористување на ресурсите и лична посветенесто на екипите се можни врвни резултати.

Преку анализа на успешниот модел на функционирање на Јанта Волеј и на другите општински прволигаши сакаме да создадеме одржлив систем и да го унапредиме моделот за поддршка на врвниот спорт кој ќе служи како мотивација за рекративците но и за натамошно унапредување на условите за училишниот спорт.

Како резултат од овие разговори веќе добивме неколку идеи и сугестии кои ќе бидат разработени, и во претстојниот период ќе може да очекуваме новитети во делот на нови спортски терени и реквизити за јавна употреба, и што е најважно иновативен модел на функционирање, соработка и поддршка.

Преку спортот создаваме услови за здрав и правилен физички но и ментален развој, за создавање на јаки личности кај младите. Карактеристиките на успешните спортиси, борбениот дух, истрајноста и тимската работа се клучните вредности кои придонесуваат за успех во секое поле на животот и работата.
Кисела Вода се гордее со Вас Одбојкарски Клуб Јанта Волеј-Скопје!

loading...

AniWatch watch anime free: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

AnimeTV anime tv dragon ball: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 8 (https://animetv.cc/m/NLqo/ep-8)