ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
СРАМНА ДНО ДНА КОЛУМНА НА БРАНКО ГЕРОВСКИ СО КОЈА ГИ НАВРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ: СДСМ БИЛО СЕЛСКО И ПРОСТАЧКО ЗАТОА ШТО БИЛО ВОДЕНО ОД ЛУЃЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ?!?!
СРАМНА ДНО ДНА КОЛУМНА НА БРАНКО ГЕРОВСКИ СО КОЈА ГИ НАВРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ: СДСМ БИЛО СЕЛСКО И ПРОСТАЧКО ЗАТОА ШТО БИЛО ВОДЕНО ОД ЛУЃЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети

ТЕМПЕРАТУРЕН РЕКОРД ВО ЕВРОПА Денеска на Сицилија се измерени 48,8 степени

Градот Флоридија во провинцијата Сиракуза на Сицилија денеска го собори рекордот на Атина од 1977 година, откако во тој дел на Италија беа измерени дури 48,8 степени Целзиусови. Италијанскиот „Coriere della Sera“ пишува дека ова е рекорд на кој никој не му завидува.

Тоа е највисоката температура некогаш забележана во Европа, а измерена е со агрометеоролошки информациски систем на регионот Сицилија денеска во 14 часот во Флоридија.

Флоридија и внатрешноста на Сиракуза се во посебна конформација што ги крева температурите на многу високо ниво. Всушност, неколку десетици километри подалеку, столбот на живата е за 10-12 степени понизок. Сепак, температурите се исто така многу високи во внатрешноста на Сардинија.

Поточно, Сицилија, но и цела централна и јужна Италија, и делумно северна, е под влијание на топол Сахарски воздух, што доведе до скок на температурите до нивото досега невидено. Претходниот рекорд од 48,5 забележан на Сицилија на 20 август 1999 година, но никогаш не беше официјализиран. Исто така, во вторникот беше 47 степени во областа Сиракуза.

Денешниот рекорд на Флоридија е се уште неофицијален, бидејќи мора да биде прегледан и одобрен од експерти од Светската метеоролошка организација, кои благодарение на Државниот универзитет во Аризона, создаваат официјална листа на екстремни светски временски настани.

Интензивните топлотни бранови продолжуваат да го „пржат“ Медитеранот и Северна Африка. Топлото и суво време одиграа голема улога во создавањето услови за разорни пожари во Турција и Грција.

loading...

AnimeTV: Mermaid Forest OVA anime episode Full online free at https://animetv.cc watch anime online

WCOStream: Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu Joshou anime episode Full online free at https://wcostream.cc close enough wcostream

Website https://animebee.to: Watch Kaze no Yojimbo (Dub) animebee Episode 25 kissanime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimebe

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animeflixnl/?mode=preview