Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

ТЕШКА СУДБИНА И ЗА МАЈКАТА И ЗА ДЕЦАТА: На мајката која роди под мост во Прилеп ова и е десетто дете, останатите девет биле згрижени во дом!

Бебето и мајката која се породи завчера вечер под мост во Прилеп се во добра состојба, откриваат од одделот за гинекологија и акушерство од ЈЗУ Општа болница Прилеп, каде што тие се моментално згрижени.

Случајот со мајката која што била бездомничка и живеела под мостот на улицата ,,Димо Наредникот” во Прилеп, каде и се породила сама, ја вознемири јавноста. По породувањето жената и бебето биле извадени од брегот на речното корито од страна на противпожарна екипа и биле пренесени во болница.

Како се дозволило бремена жена да живее без кров над глава, под мост, е актуелно прашање кое се провлекува деновиве. Исто така, јавноста прашува што ќе се случи со мајката и новороденчето кога ќе бидат отпуштени од болница и дали веќе е обезбеден дом за ова семејство.

Вчера ,,Фокус” го контактираше прилепскиот градоначалник Борче Јовчески по повод темата, а од неговиот кабинет кратко ни изјавија дека ќе биде преземена акција. Што конкретно ќе се преземе, немаа детали.

Наташа Јованоска, социјален работник во прилепската болница за ,,Фокус” раскажува дека сите институции се алармирани и соработуваат во случајов, со цел да се најде поволно решение за мајката и бебето. Но, открива и дека ова е десетто бебе на родилката, а сите претходно родени деца биле згрижени во дом.

-Мајката ја знаеме од порано. Има 30 години, ова и е десетто бебе. Во контакт сме со Центарот за социјална работа, со градоначалникот, сите институции се алармирани. Станува збор за жена која ги добила своите деца од различни партнери, останатите деца беа родени во болнички услови, за разлика од последното, кое завчера го родила под мост во градот.

Имаше немила случка со неа во време кога го доби првото бебе. Можеби и јавноста се сеќава, таа го остави бебето на Бит Пазар, а потоа тоа беше сместено во дом за деца без родителска грижа. Не знаеме која ќе биде нејзината одлука и дали ќе го задржи ова бебе, но во секој случај, нема да остане на улица по излегувањето од болница – ни изјави Јовческа.

ИЗВОР ФОКУС.МК

loading...

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 4

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 148

Attack on Titan Season 3 Part 2

anime stream Black Clover

free anime online AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

tải go88