НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

ТЕТОВЧАНИ И ГОСТИВАРЧАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ А СЕКОЈ ДЕН ПРАВАТ СВАДБИ БЕЗ МАСКИ – Денеска 164 новозаболени со ковид-19, од кои во Тетово дури 60 лица

Денеска се регистрирани 164 новозаболени со ковид-19, три лица ја загубија битката, додека 18 лица се водат како излечени, соопшти Министерството за здравство.

Во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрираните нови случаи на ковид-19 се во:
Тетово – 60, Скопје – 34, Гостивар – 21, Куманово и Битола по 8, Струмица, Кичево и Дебар по 5, Штип и Кочани по 4, Прилеп и Струга по 3, Берово – 2, Охрид и Пехчево по 1.

Регистрирани сe 18 оздравени пациенти од: Скопје – 7, Тетово – 6, Куманово – 4, Кичево – 1.

Пријавени се три починати лица во болнички услови: две лица од Гостивар (68 и 86) и едно лице од Скопје (82).

Направени се 5.276 тестови преку: ИЈЗ-163, ЦЈЗ Скопје-37, ЦЈЗ Битола-72, ЦЈЗ Прилеп-32, ЦЈЗ Тетово–43, ЦЈЗ Куманово–58, Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби-0, Судска медицина-1, лабораторија болница Козле-0, УК Пулмологија со алергологија 0, ГОБ 8-ми Септември-6, Институт за микробиологија–21, Жан Митрев (Филип Втори)-94, Авицена-304, Биотек-203, Систина-108, лабораторија Лаор-677, Синлаб-69, Ремедика-16, Плодност–51, Генеа–2, Никоб лаб-799, ВФВ Медикал-40, Ели Медика-14, ЈЗУ и ПЗУ (рапид тест) – вкупно 2.466.

Досега во земјата се направени вкупно 994.490 тестирања на ковид-19.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.707 бројката на оздравени пациенти е 150.440, на починати е 5.497, а бројот на активни случаи изнесува 770.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна: Скопје 68.979, активни 221, Куманово 8.971, активни 72, Прилеп 8.343, активни 14, Тетово 7.564, активни 229, Битола 6.344, активни 34, Велес 5.479, активни 3, Гостивар 5.261, активни 68, Кавадарци 5.160, активни 4, Охрид 5.031, активни 10, Штип 4.970, активни 6, Струмица 4.150, активни 21, Струга 2.991, активни 8, Кочани 2.804, активни 9, Кичево 2.625, активни 19, Гевгелија 2.197, активни 2, Неготино 2.184, активни 0, Свети Николе 1.528, активни 3, Ресен 1.234, активни 0, Крива Паланка 1.227, активни 0, Радовиш 1.165, активни 4, Берово 1.037, активни 5, Делчево 974, активни 1, Дебар 971, активни 27, Виница 886, активни 0, Пробиштип 789, активни 0, Валандово 674, активни 7, Богданци 494, активни 0, Крушево 490, активни 0, Демир Хисар 400, активни 0, Демир Капија 396, активни 0, Кратово 377, активни 0, Македонски Брод 359, активни 0, Пехчево 272, активни 3, Македонска Каменица 249, активни 0 и Дојран 132, активни 0.

loading...

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12

Gregory Horror Show (Dub) Episode 25

Watch Brotherhood: Final Fantasy XV Episode 5

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing