ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА - ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!
ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА - ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!
(ВИДЕО) Оливера Трајковска направи прекрасно интервју со Благој Бочварски на тема инфраструктура, навистина интервјуто е чиста перфекција
(ВИДЕО) Оливера Трајковска направи прекрасно интервју со Благој Бочварски на тема инфраструктура, навистина интервјуто е чиста перфекција

ТЕТОВО И ГОСТИВАР ДИВЕАТ СО ПО 130 НОВО ЗАБОЛЕНИ – Денеска се регистрирани 792 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 161.359 – Оздравени се 104 пациенти – пријавени се 10 починати лица

Почитувани,

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:

Во последните 24 часа се направени 9.270 тестирањa, а регистрирани се 792 нови случаи на КОВИД-19:
Скопје – 245, Тетово – 136, Гостивар – 127, Куманово – 59, Кичево – 42, Струмица – 37, Охрид и Дебар – по 23, Струга – 16, Битола – 15, Ресен – 11, Велес – 9, Штип – 8, Радовиш – 7, Прилеп, Кочани и Делчево – по 5, Кавадарци и Виница – по 4, Свети Николе и Берово – по 2, Гевгелија, Неготино, Крива Паланка, Демир Хисар, Македонски Брод, Пехчево и Дојран – по 1.

Регистрирани сe 104 оздравени пациенти од: Скопје – 31, Тетово – 26, Гостивар – 16, Куманово – 8, Кичево, Струмица и Берово – по 3, Велес, Штип, Кочани, Кавадарци и Пехчево – по 2, Битола, Радовиш, Прилеп и Македонски Брод – по 1.

Пријавени се 10 починати лица: 4 починати лица од Гостивар (44г,65г,69 и 74г), 3 од Скопје (33г,71г и 83г), 2 од Тетово (67г и 84г) и едно починато лице од Куманово (60г). Сите починати лица се починати во болнички услови.

Направени се 9.270 тестови преку: ИЈЗ-198, ЦЈЗ Скопје-116, ЦЈЗ Битола-87, ЦЈЗ Прилеп-67, ЦЈЗ Тетово–89, ЦЈЗ Куманово–99, Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби-3, Судска медицина-3, лабораторија болница Козле-0, УК Пулмологија со алергологија – 2, ГОБ 8-ми Септември-7, Институт за микробиологија–103, Жан Митрев (Филип Втори)-141, Авицена-581, Биотек-578, Систина-163, лабораторија Лаор-1.304, Синлаб-56, Ремедика-24, Плодност–76, Генеа – 18, Никоб лаб-1.497, ВФВ Медикал-65, Ели Медика-105, ЈЗУ и ПЗУ (рапид тест) – вкупно 3.888.

Досега во земјата се направени вкупно 1.055.312 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 161.359 бројката на оздравени пациенти е 150.774, на починати е 5.542, а бројот на активни случаи изнесува 5.043.
Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Дистрибуција по градови Заболени (вкупно), Активни случаи (вкупно)
Скопје 70559, Активни 1677
Куманово 9249, Активни 313
Прилеп 8375, Активни 41
Тетово 8487, Активни 1079
Битола 6436, Активни 110
Велес 5521, Активни 42
Гостивар 5915, Активни 668
Кавадарци 5206, Активни 46
Охрид 5139, Активни 118
Штип 5004, Активни 36
Струмица 4331, Активни 193
Струга 3095, Активни 112
Кочани 2838, Активни 38
Кичево 2882, Активни 266
Гевгелија 2200, Активни 3
Неготино 2186, Активни 2
Свети Николе 1539, Активни 11
Ресен 1264, Активни 30
Крива Паланка 1232, Активни 5
Радовиш 1194, Активни 29
Берово 1063, Активни 25
Делчево 985, Активни 11
Дебар 1066, Активни 112
Виница 906, Активни 19
Пробиштип 791, Активни 2
Валандово 688, Активни 18
Богданци 494, Активни 0
Крушево 490, Активни 0
Демир Хисар 401, Активни 1
Демир Капија, Активни 399 3
Кратово 377, Активни 0
Македонски Брод 382, Активни 22
Пехчево 282, Активни 9
Македонска Каменица 250, Активни 1
Дојран 133, Активни 1

Со почит,

Одделение за односи со јавност
Министерство за здравство

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 12

AnimeDao My Hero Academia Episode 12