ТХП: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од деструктивните политики

Република Северна Македонија поминува низ еден историски процес, кој треба да се заокружи успешно и во полза на државните интереси, па оттука сметаме дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да се откажат од деструктивните политики кои не носат никаква корист на државата и граѓаните, порачуваат од Партијата за движење на Турците – ТХП.

„Се прашуваме, како во ВМРО – ДПМНЕ успеаа за само неполн час да го анализираат целиот предлог и да излезат со остри ставови. Ваквата ситуација отвара простор за сомнеж околу искрените намери на опозицијата. Партијата за движење на Турците – ТХП детално го разгледува целиот документ, но и ги повикуваме сите општествени чинители за создавање на култура на дискусија за вакви важни теми. Деструктивните политики на ВМРО – ДПМНЕ во иднина можат да резултираат со нови деструктивности, затоа под итно треба да се отфрли таквиот пристап“ велат од ТХП.

tải sunwin

sun win

sunwin

game sunwin sunwin club sunwin.apk mới nhất

sun win