Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица

Денеска (02.07.2022) во периодот од 01.00 до 03.00 часот, полициски службеници од СВР Штип во содејство со Државниот пазарен инспекторат на подрачјето на ОВР Берово спроведоа контрола на угостителски објекти. При контрола во угостителски објект во Берово биле затекнати три малолетни лица после 24.00 часот, додека два угостителски објекти не го почитувале работното време. Од слобода бил лишен П К.(25) од Берово поради сомнение за сторено кривично дело „точење алкохол на малолетни лица” по член.204 од Кривичниот законик. По целосно докумнетирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu game sunwin

sunwin

sun win

sunwin web tải sunwin tải sunwin