Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Под слоганот „Години будни”, организацијата Tiiiit.Inc. оваа година го најави 10-тото издание на единствениот феминистички фестивал во нашата земја, ПРВО ПА ЖЕНСКО
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Честитка по повод 23-ти Мај, Национален ден на Власите од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности

ТОЈ Е ТОЈ ВМРОВСКИ МЕНТАЛИТЕТ КАДЕ ДРЖАВАТА Е СЕМЕЈНА ФИРМА: КРИСТИЈАН СТАМЕНОВ, СИН НА ПОРАНЕШНАТА ДИРЕКТОРКА ТАТЈАНА СТАМЕНОВ, НОВ ДИРЕКТОР НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Стаменов од 2011 година е вработен во градина како Зоо негувател. (Фото: Град Скопје)

Скопската градоначалничка Данела Арсовска го назначи Кристијан Стаменов за в.д. директор на Зоолошката градина откако вчера претходниот директор Ѓорги Галетановски поднесе оставка.

Стаменов е син на поранешната директорка на Зоолошка Татјана Стаменов, која на оваа функција беше во времето на ексградоначалникот Коце Трајановски. Стаменов од 2011 година е вработен во градина како Зоо негувател.

Како што соопштуваат од кабинетот на Арсовска, Тина Мицковска досега задолжена за односи со јавност на Зоолошката градина, од денеска е прв соработник и заменичка на новиот директор.

„Главни проекти на кои ќе се насочи новото раководство на Зоолошката градина во Скопје се ревитализирање на сите надворешни живеалишта, изведба на центар за хипорехабилитација на местото на градскиот пајтон, ставање во функција на мултинаменскиот центар со цел едукација на деца од претшколска и школска возраст како и изградба на детски парк. Зоолошката градина во Скопје во соработка со Град Скопје ќе работи и на поставување на обновливи извори на енергија на сите објекти во градината“, велат од Град Скопје.

Арсовска денеска го разреши од функција досегашниот в.д. директор на ЈП „Улици и патишта“ Горан Симоновски.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animes online Gintama

Attack on Titan Season 2 (Dub)

Dragon Ball Super (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 4

anime stream Kiss x Sis (TV)