ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!

ТОЛКУ ОД НОВИТЕ ЛИКОВИ – ВМРО ВО КУМАНОВО ЌЕ СЕ ТРКА СО ВЕЧНИОТ КУРТОН РЕЖИМСКИ ТОНИ ШАНАЦ!

Денес заседавал Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и ги потврдил одлуките за кандидати за градоначалници на партијата на престојните локални избори. И во текот на утрешниот ден ќе бидат објавени досега утврдените кандидати, објави на фејсбук лидерот Христијан Мицкоски.

„ВМРО-ДПМНЕ на овие избори настапува со многу нови ликови, со нова енергија, нова визија за развој, решавање на што повеќе проблеми. Најдоброто допрва доаѓа. И на крај, овие избори се повеќе од само локални, ова се работи за одлука каква општина, каква иднина сакате, и во каква земја сакате да растат вашите деца. ВМРО-ДПМНЕ оди на убедлива победа, на историски пресврт, за промени, за нов почеток, за покажување на дело дека има разлика, пишува тој.

За веднаш Мицко да биде демантиран – и тоа од порталот на Латас, во Куманово ќе се тркаат со Тони Шанац!

Дел од медиумите повторно шпекулираат со некои имиња. Вечер објави дека партиски фаворит за Куманово е актерот Тони Михајловски. Кандидат за Штип ќе биде пратеникот Иван Јорданов.

За Центар се шпекулира со професорката Наташа Котлар, коалициски кандидат од редовите на Глас за Македонија, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ. На седницата на ЦК, според неофицијални информации, поддршка од партиските тела добиле и Кирил Пецаков како кандидат за Охрид и Борче Јовчески како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп.

Иако се очекувало, на денешната седница на партиското тело не беше донесена конечна одлука за кандидат за градоначалник на Кавадарци, иако се шпекулираше дека опозицијата ќе застане зад кандидатурата на Митко Јанчев. Во следниот пакет кандидати ВМРО-ДПМНЕ ќе го дефинира и името на кандидатот за град Скопје, за што се уште трааат внатрепартиските анкети.

loading...

The Girl Who Leapt Through Time (Dub) Episode Full

Watch Kara The Animation Episode 5

AniWatch: Weiß Survive anime episode 16 online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

Shounen Hollywood: Holly Stage for 49 Episode 13

Gaiauniversity: https://gaiauniversity.org/members/animefreakws/profile/

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424