КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, АМА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, АМА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
ПОЛЕКА ОД БАЛКАНСКА АВЛИЈА СТАНУВАМЕ НОРМАЛНА ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА - Викендов Парада на гордоста во Скопје - ќе ја отвори Васил Гарванлиев
ПОЛЕКА ОД БАЛКАНСКА АВЛИЈА СТАНУВАМЕ НОРМАЛНА ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА - Викендов Парада на гордоста во Скопје - ќе ја отвори Васил Гарванлиев
БРАВО, ТИЕ СЕ НАЈОШТЕТЕНИ ОД КРИЗАТА - Одобрени еден милион евра државни пари за домашните изведувачи!
БРАВО, ТИЕ СЕ НАЈОШТЕТЕНИ ОД КРИЗАТА - Одобрени еден милион евра државни пари за домашните изведувачи!

ТОТАЛЕН ХАОС ВО ВМРО ДПМНЕ: ВРИЕ И ВО УНИЈА НА ЖЕНИ, ГОЛЕМО НЕЗАДОВОЛСТВО И ТАМУ ЗА ПРОЦЦЕДУРАТА ЗА ИЗБОР НА ШЕФИЦА НА УНИЈА НА ЖЕНИ!

Информација за претседателка на унијата на жени од анонимни читатели на Мактел.мк

Забелешка: Почитувани, би ве замолиле за анонимност ако ја пренесете информацијата.

Интервјуата завршија, а апсолутен фаворит кај Мицкоски е Ружица Николовска, која е слабо позната на членството и е тотален анонимус.

Кадар на Мицкоски, но нема репутација помеѓу жените, но нема ниту кај останатите членови на партијата.

Се појави на листа за изборите на недобитно место, а е многу форсирана на прес конференции и изјави за медиуми, а неодамна и како говорничка на последниот протест на ВМРО-ДПМНЕ. Досега се покажало дека ваквите недоносени јајца создаваат раздор во ВМРО-ДПМНЕ, а токму тоа му одговара на Заев во овој момент. Намерно? Најверојатно, со оглед на тоа дека Николовска веќе некое време самоуверено се фали дека веќе ја добила функцијата.

Веднаш по неа е Жаклина Пешевска.

Жаклина Пешевска е кадар на Даниела Рангелова, па ако успее да стане претседателка, Унијата на жени повторно би била во рацете на Рангелова. Сопругот на Пешевска неодамна замина во затвор поради настаните од 27 април во Собрание. Пешевска би била совршеното скриено јајце и адут на Рангелова во партијата за да може да делува преку неа кога таа ќе го добие местото претседателка на УЖ. Пешевска е и долгогодишна Претседателка на УЖ ОК Гази Баба, па членството ја знае и донекаде ја почитува и симпатизира со неа поради жртвата која ја понесе нејзиниот сопруг.

Од останатите кандидатки се истакнува и Анастасија Илиевска, досегашна членка на ИК на УЖ, која досега аплицирала на секој оглас за УЖ, но шансите и се реално најслаби поради тоа што Мицкоски веќе размислувал помеѓу двете горе-спомнати кандидатки.

Се спомнува и блиската пријателка на Игор Јанушев, Ели Панова, но со оглед на тоа дека Јанушев повеќе не е генерален секретар најверојатно таа можност е изгубена.

Се очекува новата претседателка да биде назначена во текот на неделата на состанок на ЦК на партијата.

loading...

AnimeTV anime tv web: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://animetv.cc/m/aEEl) Episode 11

4Anime watch anime free: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 241