ВЛАДИКАТА ПЕТАР: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ СИТЕ ИНАКУ ЌЕ ОДИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗАТОА ШТО СТЕ УБИЈЦИ, ГО НОСИТЕ ВИРУСОТ И ЗАРАЗУВАТЕ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА КОИ УМИРААТ!!!
ВЛАДИКАТА ПЕТАР: ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ СИТЕ ИНАКУ ЌЕ ОДИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗАТОА ШТО СТЕ УБИЈЦИ, ГО НОСИТЕ ВИРУСОТ И ЗАРАЗУВАТЕ СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА КОИ УМИРААТ!!!
ПАДНАА МАСКИТЕ - Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна
ПАДНАА МАСКИТЕ - Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна
БРАВО СДСМ ОВА Е ВИСТИНСКА ЛЕВИЧАРСКА ПАРТИЈА - Каматата веќе не смее да биде повисока од долгот, усвоени измените на Законот за облигациони односи
БРАВО СДСМ ОВА Е ВИСТИНСКА ЛЕВИЧАРСКА ПАРТИЈА - Каматата веќе не смее да биде повисока од долгот, усвоени измените на Законот за облигациони односи
(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА СЕЛА: ЌЕ ПРОТЕСТИРАТЕ ЛИ ЗАЕДНО СО МИЦКОВСКИ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!
(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА СЕЛА: ЌЕ ПРОТЕСТИРАТЕ ЛИ ЗАЕДНО СО МИЦКОВСКИ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ?!?!
ОПШТИНА ГРАДСКО ЌЕ ГИ МЕНУВА СТАРИТЕ СИЈАЛИЦИ СО ЕКОЛОШКИ ЛЕД СВЕТЛА
ОПШТИНА ГРАДСКО ЌЕ ГИ МЕНУВА СТАРИТЕ СИЈАЛИЦИ СО ЕКОЛОШКИ ЛЕД СВЕТЛА
ЖИТЕЛИТЕ НА БУТЕЛ 2 ДОБИЈА НОВ ПАРК
ЖИТЕЛИТЕ НА БУТЕЛ 2 ДОБИЈА НОВ ПАРК
(ВИДЕО) ЗАЕВ: НАРОДОТ Е МУДАР И ЗНАЕ ДА ПРЕПОЗНАЕ КОЈ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ЗА ДА ДОЈДЕ ДО ВЛАСТ, И ЌЕ ГИ КАЗНИ НА ИЗБОРИ ОВИЕ ЛЕШИНАРИ
(ВИДЕО) ЗАЕВ: НАРОДОТ Е МУДАР И ЗНАЕ ДА ПРЕПОЗНАЕ КОЈ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ЗА ДА ДОЈДЕ ДО ВЛАСТ, И ЌЕ ГИ КАЗНИ НА ИЗБОРИ ОВИЕ ЛЕШИНАРИ
(ВИДЕО) Груби: Народот сака фабрики а не судири, Скопје веќе не е Скопје лево и Скопје десно од Вардар туку е едно Скопје за сите
(ВИДЕО) Груби: Народот сака фабрики а не судири, Скопје веќе не е Скопје лево и Скопје десно од Вардар туку е едно Скопје за сите

ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод

Во автобуската несреќа што утринава се случи на автопатот во близина на наплатните рампи кај Славонски Брод досега има 10 мртви и 45 повредени патници во автобусот со косовски регистерски таблички.

Автобусот сообраќал на линијата Франкфурт-Приштина, а во него имало околу 60 патници.

-Автобусот бил полн со патници, им изјави началникот на сообраќајната полициска станица „Славонски Брод“, Фрањо Галиќ, за новинарите, пренесе локланиот СБ онлајн.

Во првичните полициски информации се говореше за несреќа на автобус со македонски регистерски ознаки и тројца мртви и десетина повредени, но потоа бројката на загинати патници се зголеми прво на осум, за подоцна полицијата да објави дека има десет мртви.

-Ситуацијата е многу тешка и се уште има голем број патници со повреди опасни по животот, изјави Дамир Брезиќ, портпарол на полицијата во Брод-Посавина.

„За време на истрагата, полицијата утврди дека станува збор за автобус со косовски регистарски таблички и дека, според моментално достапните информации, во несреќата загинале 10 лица, додека неколку десетици се пренесени во болницата во Славонски Брод на лекарско лекување. Повеќе информации ќе имаме откако ќе заврши истрагата, соопшти полицијата.

Хрватскиот авто-мото сојуз соопшти дека сообраќајот е во прекин. „Поради сообраќајна несреќа, сообраќајот е во прекин на автопатот А3 Брегана-Липовац, меѓу клучките Славонски Брод Запад и Славонски Брод Исток, во правец кон Липовац“.

Директорот на болницата во Славонски Брод, др. Јосип Самарџиќ, изјави дека од утрово во болница се примени 45 лица, кои побарале лекарска помош по тешката несреќа на автопатот, а осуммина од нив се со потешки повреди.

За несреќата реакција стигна и од хрватскиот премиер. “Со голема тага ја примивме веста за автобусот што слетал од автопатот кај Славонски Брод, во кој животот го загубија 10 лица. Мислиме на семејствата на жртвите и на косовските власти и луѓе, на кои им изразуваме нашето најдлабоко сочувство и сочувство“, напиша Пленковиќ на Твитер.

Тој додаде дека министерот Вили Берош и шефот на цивилната заштита Дамир Трут биле на пат кон местото за да се запознаат со околностите на несреќата.

loading...

GoGoAnime: Case Closed Movie 3: The Last Wizard of the Century (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be kissanime gogoanime

AnimeFreak: Pigtails anime episode Full online free at https://animefreak.ws dubbed anime

KissAnime: Iron Virgin Jun anime episode Full online free at https://kissanime.mx my hero academia kissanime

AnimeKisa: Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket anime episode 6 online free at https://animekisa.in watch animes

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/kissanimemx/about-me/

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/