ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

ТРАГИ- КОМИЧЕН НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА ТВ: ВЛАСТА КОГА ЗНАЕЛА ДЕКА ЌЕ ИМА ВОЈНА ВО УКРАИНА ТРЕБАЛО ДА СЕ ПОТРУДИ ДА НАЈДЕ НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ!

Силјановска Давкова: Власта знаела дека војната во Украина ќе се случи, и не презела ништо за подготовка на земјата, а со тоа е одговорна за кризата која што се случи

Во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Телевизија Алфа, гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, каде таа посочи дека потребно било власта да изнајде начин за излез од кризата со енергенсите.

„Власта требаше да најде начин за излез од кризата со енергенсите, но земја што нема решение за енергенсите и за храната тогаш е проблематична држава. Власт која тоа не може да го предвиди е исто проблематична власт“, рече Силјановска Давкова.

Силјановска Давкова додаде дека кога соседите навреме се подготвуваа за кризата, ние чекавме чудо да ни се случи и не можевме да се обезбедиме со енергенси.

„Веќе кога власта знаела дека се подготвува војна во Украина потребно било да биде подготвена бидејќи тоа се одразува на економијата. Власта со своето знаење за војната во Украина директно учествувала во не подготвувањето за избегнување на штетата или справување со опасностите од неа“, кажа Силјановска Давкова.

loading...

https://go88.gg/

sunwin đổi thưởng