СДСМ ПАК СЕ ВРАЌА НА БИХАЧКА: Ленинова, Железничка и Мексичка повторно ќе се испишат на таблите на улиците, се враќа и Бихачка!
СДСМ ПАК СЕ ВРАЌА НА БИХАЧКА: Ленинова, Железничка и Мексичка повторно ќе се испишат на таблите на улиците, се враќа и Бихачка!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧИФЛИГАНЕЦ Е КАКО ЧАК НОРИС ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО - Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧИФЛИГАНЕЦ Е КАКО ЧАК НОРИС ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО - Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар
(ВИДЕО) „Секој заслужува правда, повторување на постапки и одговорност ако се огрешил пред законот. Дел од процесите завршија успешно како Сопот, дел со казни. Овој случај доби повторување“, посочи премиерот Заев, повикувајќи се на одлука од правосудните органи, во врска со инцидентот кај Смилковското езеро
(ВИДЕО) „Секој заслужува правда, повторување на постапки и одговорност ако се огрешил пред законот. Дел од процесите завршија успешно како Сопот, дел со казни. Овој случај доби повторување“, посочи премиерот Заев, повикувајќи се на одлука од правосудните органи, во врска со инцидентот кај Смилковското езеро
ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА БУГАРСКИОТ ПОРТАЛ БГНЕС: ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ Е ЖЕНЕТ СО БУГАРКА?!?!?
ШОКАНТНА НУКЛЕАРНА БОМБА НА БУГАРСКИОТ ПОРТАЛ БГНЕС: ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ Е ЖЕНЕТ СО БУГАРКА?!?!?
БРАВО - ШИЛЕГОВ: СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ ОСЛОБОДЕН ЈАВЕН ПРОСТОР НА КЕЈОТ „13 НОЕМВРИ“
БРАВО - ШИЛЕГОВ: СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ ОСЛОБОДЕН ЈАВЕН ПРОСТОР НА КЕЈОТ „13 НОЕМВРИ“
Вицепремиерот Битиќи на настан на Соларната Асоцијација - Законот и Стратегијата за енергетика предвидуваат зголемено производство на електрична енергија од обновливи извори
Вицепремиерот Битиќи на настан на Соларната Асоцијација - Законот и Стратегијата за енергетика предвидуваат зголемено производство на електрична енергија од обновливи извори
(ВИДЕО) БРАВО - Шахпаска: Социјалните услуги ги приближуваме до граѓаните, потпишани Договори за грант со општините Делчево и Кочани
(ВИДЕО) БРАВО - Шахпаска: Социјалните услуги ги приближуваме до граѓаните, потпишани Договори за грант со општините Делчево и Кочани
БРАВО СТОПАНСКА БАНКА СКОПЈЕ - ДОНИРАА ОПРЕМА ЗА ГПС ЗА АМБУЛАНТНИТЕ ВОЗИЛА, ВКУПНО СЕ ДОНИРАНИ 250 000 ЕВРА
БРАВО СТОПАНСКА БАНКА СКОПЈЕ - ДОНИРАА ОПРЕМА ЗА ГПС ЗА АМБУЛАНТНИТЕ ВОЗИЛА, ВКУПНО СЕ ДОНИРАНИ 250 000 ЕВРА

Трајанов реагира: Се предлагаат нови 70.000 државјанства, а престој да се докаже со сведоци!

Не може во итна постапка, без јавна расправа и детална анализа, да се донесат законски измени за драстична измена на критериумите и условите при доделување на македонско државјанство, изјави за Фокус пратаникот и лидер на владејачкиот Демократски сојуз Павле Трајанов. Откако 7 пратеници на опозициските Алијансата за Албанците и Алтернатива предложија измена на Законот за државјанство, Трајанов реагира овој предлог предвидува да им се признае државјанство на над 70.000 грагани, кои, покрај друго, може да докажат дека имаат постојан престој со двајца сведоци.

-Се работи за законска материја која е регулирана и со мегународни конвенции, сите држави имат ригиден пристап при признавање на статус на државјанин на одредена држава, при што секаде се барат идентични услови кои морат да се исполнат. Ваков закон прво треба да се носи во редовна постапка, потоа треба детална анализа од страна на Владата и јавна расправа, да се проценат ефектите од една таква операција, и што е најважно – дали навистина има 70.000 грагани кои се без државјанство, а кои пред осми септември 1991 година престојувале најмалку 8 години во Македонија – вели Трајанов.

loading...

Watch One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 6 (https://animefreak.ws/m/EZGB/ep-6) at website https://animefreak.ws animefreaks anime

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 7 (https://crunchyrollfree.com/m/k2G0/ep-7) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 1 month free