(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕ ИСПОТЕПАА НА СТРИМ НА ТЕМА ПРАВА ЗА ЛГБТ ЗАЕДНИЦА
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕ ИСПОТЕПАА НА СТРИМ НА ТЕМА ПРАВА ЗА ЛГБТ ЗАЕДНИЦА
(ВИДЕО) ДАРКО ПАНЧЕВ СИ ДОБИ СВОЈА ЕМИСИЈА НА ИНТЕРНЕТ
(ВИДЕО) ДАРКО ПАНЧЕВ СИ ДОБИ СВОЈА ЕМИСИЈА НА ИНТЕРНЕТ
Пандев: Срцето ми е полно, ова е мојот максимум и не можам повеќе!
Пандев: Срцето ми е полно, ова е мојот максимум и не можам повеќе!
И Македонија забрани прелети на авиони од Белорусија, изненадувачки тоа го направи и Србија
И Македонија забрани прелети на авиони од Белорусија, изненадувачки тоа го направи и Србија
ТЕУТА АРИФИ: 200 возразни лица во Тетово ќе завршат средно образование
ТЕУТА АРИФИ: 200 возразни лица во Тетово ќе завршат средно образование
(ВИДЕО) Дваесет најдобри гитаристи на сите времиња
(ВИДЕО) Дваесет најдобри гитаристи на сите времиња
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ПРВ СТАНАР ВО РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР КОСМОС!
(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ПРВ СТАНАР ВО РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ ЦЕНТАР КОСМОС!
Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!
Нови 1.500 метри водоводна мрежа во општина Ѓорче Петров!

ТРЕБА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИН ДА ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИМЕ: ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ 813.000 ЕВРА ЗА ИТНА ПОМОШ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

Вицепремиер Никола Димитров и министерот за здравство Венко Филипче со јапонската амбасадорка Кеико Ханеда по денешното потпишување на грантот. (Фото: Јапонска амбасада)

Јапонската амбасадорка Кеико Ханеда денеска со вицепремиерот Никола Димитров потпишаа и разменија ноти за грант помош од 813.000 евра за итна помош на здравствените институции кои се справуваат со КОВИД-19, соопшти Јапонската амбасада во Скопје.

„Овој грант во вредност од 813.000 евра е за набавка на медицинска опрема и има цел да ги зајакне капацитетите на болниците како КОВИД-19 помош, дополнително од редовните половина милион евра грант помош кои секоја година се доделуваат на болници, училишта и општини во Северна Македонија“, се вели во соопштението.

Во изминатите три години преку 30 проекти Јапонија обезбеди речиси 3 милиони евра неповратна помош, вклучувајќи го и културниот грант за Македонската опера и балет.

loading...

KissAnime kissanime twitter: Tokyo Ghoul (https://kissanimeonline.com/m/G74) Episode 12

ANIMEFLIX animeflix dragon ball: Watch Gintama Episode 134