Маска во затворено, единствена Ковид мерка актуелна во Грција
Маска во затворено, единствена Ковид мерка актуелна во Грција
Мицкоски: Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ во односот кон нашата Македонска православна црква-Охридска Архиепископија и тука би бил претпазлив во давањето на финални квалификации
Мицкоски: Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ во односот кон нашата Македонска православна црква-Охридска Архиепископија и тука би бил претпазлив во давањето на финални квалификации
ЛУДИЛОТО НА УНЕСКО КУЛМИНИРА, СЕ ИЗЖИВУВААТ СО ОХРИЃАНИ, УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ ГИ ТЕРААТ ОХРИЃАНИ ДА ЈАВААТ МАГАРИЊА И ДА СЕ БАЊААТ ВО КОРИТО - УНЕСКО бара да се тргнат климите, соларните панели и сателитските антени од крововите во стариот дел на Охрид?!?!
ЛУДИЛОТО НА УНЕСКО КУЛМИНИРА, СЕ ИЗЖИВУВААТ СО ОХРИЃАНИ, УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ ГИ ТЕРААТ ОХРИЃАНИ ДА ЈАВААТ МАГАРИЊА И ДА СЕ БАЊААТ ВО КОРИТО - УНЕСКО бара да се тргнат климите, соларните панели и сателитските антени од крововите во стариот дел на Охрид?!?!
Писмо од основач на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид: Дали ти Христијане Мицковски си садо мазо?
Писмо од основач на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид: Дали ти Христијане Мицковски си садо мазо?
(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ СЕ ИЗБРУКА, ДОДЕКА ВО ЗЕМЈАВА ТЕРААТ ХАЈКА ПРОТИВ ТАЛАТ ЏАФЕРИ, ВО БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН МУ АПЛАУДИРААТ?!
(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ СЕ ИЗБРУКА, ДОДЕКА ВО ЗЕМЈАВА ТЕРААТ ХАЈКА ПРОТИВ ТАЛАТ ЏАФЕРИ, ВО БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН МУ АПЛАУДИРААТ?!
Лидерите на Шведска и Финска навестија разговори со Ердоган
Лидерите на Шведска и Финска навестија разговори со Ердоган
БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ПРВИЧНАТА НАМЕРА НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СО СЛУЧАЈОТ ШПИОН БЕШЕ ДА СЕ АПСАТ 80 ВЛАДИНИ КРИТИЧАРИ КОИ ИМАЛЕ НАМЕРА ДА ПРАВАТ ПАРТИЈА И ДА ГО РУШАТ ВМРО ОД ВЛАСТ
БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ПРВИЧНАТА НАМЕРА НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СО СЛУЧАЈОТ ШПИОН БЕШЕ ДА СЕ АПСАТ 80 ВЛАДИНИ КРИТИЧАРИ КОИ ИМАЛЕ НАМЕРА ДА ПРАВАТ ПАРТИЈА И ДА ГО РУШАТ ВМРО ОД ВЛАСТ
ЕРОЛ РИЗАОВ: Aко внимателно се следат јавните настапи на ВМРО-ДПМНЕ и на Мицкоски нема повеќе ветувања дека ќе биде поништен договорот со Бугарија за доброседство и дека ќе биде направен подобар, како што беше ветувано и за Преспанскиот договор
ЕРОЛ РИЗАОВ: Aко внимателно се следат јавните настапи на ВМРО-ДПМНЕ и на Мицкоски нема повеќе ветувања дека ќе биде поништен договорот со Бугарија за доброседство и дека ќе биде направен подобар, како што беше ветувано и за Преспанскиот договор

Тренчевска: Граѓаните се на прво место, достапноста и ефикасноста на стручните лица се значајни во испораката на правата и услугите кон нив​

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари средба со директорите на Центрите за социјална работа на ниво на држава, на која се разговараше за потребите и предизвиците со кои тие се соочуваат и нивното понатамошно успешно решавање и надминување.

На средбата се разговараше на повеќе теми кои се опфатени во делокругот на работењето на Центрите за социјална работа. Старателството, интегрирано водење на случај и неговата имплементација, подготвеноста на Дневните центри за лица со попреченост во време на пандемија , како и интегрирање на социјалните случаи како активни учесници во пазарот на трудот.

“Граѓаните се на прво место и достапноста и ефикасноста од страна на стручните лица се особено значајни во испораката на услугите и правата кон граѓаните. Центрите за социјална работа се најважната алатка во функционирањето на системот за социјална заштита,” истакна Тренчевска.

Таа посочи дека целта не е само влез на граѓаните во системот на социјална заштита, туку нивно интегрирање како активни учесници на пазарот на трудот и нивно извлекување од сиромаштија. На тој начин покрај тоа што го намалуваме бројот на корисници на социјална помош, им помагаме на овие лица активно да се вклучат во општеството и самостојно да функционираат. Заеднички беше заклучокот дека соработката и поддршката продолжува и понатаму за да се создаде општество кое се грижи за оние на кои им е тоа потребно, со акцент на најранливите категории на граѓани.

На средбата се разговараше и за функционирањето на шелтер центрите, состојбата со семејното насилство изминатиов период и згрижувачките семејства. Заеднички беше заклучокот дека соработката и поддршката продолжува и понатаму за да се создаде општество кое се грижи за оние на кои им е тоа потребно, со акцент на најранливите категории на граѓани.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

free anime online JUJUTSU KAISEN

animes online AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

AnimeFreak Attack on Titan (Dub) Episode 24

free anime online AnimeFreak Komi Can’t Communicate

anime online Hunter x Hunter (2011)