(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

ТРЕТ ДЕН СЕ БИЕ ТЕШКА БИТКА СО ОГНОТ ВО ДЕЛЧЕВО: ГАСАТ ХЕЛИКОПТЕРИТЕ, ВОЈНИЦИТЕ И ПОЖАРНИКАРИТЕ, ФИРМИ ДОНИРААТ ГОРИВО, ХРАНА И ЛОГИСТИКА

Воздушната поддршка во гаснењето на големиот пожар, кој е активен 48 часа на планината Средна, беше неопходна поради интензивирањето на пожарот и неможноста да се локализира и да се стави под контрола поради непристапниот терен, сувата трева и ветерот.

-Активно во гаснењето на пожарот се вклучени 90 припадници на АРМ, припадници на Граничната полиција, просторните сили на Општина Делчево заедно со екипи на ЈКП „Брегалница” ЈП Национални шуми, екипи на ТППЕ од Делчево и регионот, информираа од Општината.

Градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски изрази благодарност до сите поединци, институции и фирми кои се максимално ангажирани во борбата со огнената стихија.

-Големиот пожар кој сè уште пустоши над делчевското село Нов Истевник ја става на тест и општествената одговорност и хуманоста на поединци, институции, фирми. Изразувам благодарност за несебичноста и одговорноста на голем број делчевци кои се вклучија директно во борбата со огнената стихија, но и за несебичната поддршка во материјали и средства. Хуманоста и општествената одговорност се одлика на одговорни и големи луѓе кои знаат дека и со мал придонес може да направат големи промени, порача Трајковски.

Тој изрази голема благодарност и до „Дади Компани” за донацијата за гориво за возилата на ТППЕ, „Жито-маркети” за обезбедувањето храна за учесниците во гаснењето на пожарот, ЕВН за поддршката со теренски возила, „Пеке” ДООЕЛ за нивната собирна акција на средства и вода која се дистрибуираше до критичните реони зафатени од пожарот и до ОО на Црвениот крст Делчево чии волонтери како што додаде се секогаш онаму каде е потребно.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Oishinbo: Kyuukyoku tai Shikou, Chouju Ryouri Taiketsu!! animefreak Episode Full animefreaks website

AnimeBee: Idoly Pride anime episode 12 online free at https://animebee.to dubbed anime

Space Dandy 2nd Season (Dub) Episode 13

Website https://animeheaven.pro: Watch Ruin Explorers Fam & Ihrie (Dub) animeheaven Episode 4 animeheavenru

Blogger: https://www.blogger.com/profile/08072957910647863865

Gab: https://gab.com/animeflixnl